LIVE UPDATES
Sport

"Ka shpenzuar 200 mijë € nga paratë e djalit", Allegri denoncon ish-bashkëshorten

Claudia Ughi, ish-partnerja e Massimiliano Allegrit, akuzohet për përvetësim dhe shkelje të detyrimeve familjare dhe, më 5 korrik, do të dalë në sallën e gjyqit, në Pallatin e Drejtësisë ‘Bruno Caccia’ në Torino, për seancën paraprake.

22 Qershor 2022, 21:50 Nga DOSJA

"Ka shpenzuar 200 mijë € nga paratë e djalit", Allegri

ITALI- Claudia Ughi, ish-partnerja e Massimiliano Allegrit, akuzohet për përvetësim dhe shkelje të detyrimeve familjare dhe, më 5 korrik, do të dalë në sallën e gjyqit, në Pallatin e Drejtësisë ‘Bruno Caccia’ në Torino, për seancën paraprake. Gruan e ka paditur pikërisht trajneri i Juventusit, i përfaqësuar nga avokati Pietro Gaetano Nacci Manara, që pretendon se Ughi i ka përdorur paratë për mirëmbajtjen e djalit 11-vjeçar të të dyve, për vete dhe për të paguar tarifat universitare të vajzës së saj.

Ughi, e mbrojtur nga avokati Davide Steccanella dhe nga avokati Paolo Davico Bonino, hodhi poshtë të gjitha akuzat, ndërsa dosja përfundoi në tryezën e prokurorit Davide Pretti i cili pas padisë koordinoi hetimet e Guardia di Finanza.

Nga hetimi u zbulua se do të ishin mbi 200 mijë euro shpenzime të panevojshme nga 600 mijë euro që kishte marrë Ughi pas përfundimit të lidhjes, e cila zgjati 13 vjet dhe përfundoi në vitin 2017, me Allegrin.

Të dy kishin arritur një marrëveshje në gjykatën civile të Torinos, ku trajneri i Juventusit mori përsipër të paguante dhjetë mijë euro në muaj për mbajtjen e djalit të tij. Në vitin 2021, meqë nuk po drejtonte ndonjë skuadër prej dy vitesh, Allegri kishte kërkuar uljen e shifrës në pesë mijë euro. Kërkesa u refuzua. Nga këtu nisi padia kundër Ughit.

E.Ç (Dosja.al)

allegri

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe