LIVE UPDATES
Sport

Pas katër vitesh në stol, merr fund makthi i Karius te “Reds”, tani është i lirë...

Portieri gjerman do të largohet pas disa ditësh nga Liverpool, ku ishte i pafat dhe nuk pati mundësi të shprehë aftësitë e tij sportive

22 Qershor 2022, 16:26 Nga DOSJA
Pas katër vitesh në stol, merr fund makthi i Karius te

ANGLI - Në moshën 29-vjeçare, Loris Karius do të jetë pa ekip në fund të qershorit. Kontrata e tij përfundon me Liverpoolin, i cili nuk i ka ofruar rinovim. Nuk është as çudi, pasi gjermani nuk ka luajtur asnjë ndeshje për ‘Reds’ për katër vite. Paraqitja e tij e fundit ishte në finalen e Champions League 2018, në të cilën dy nga gabimet e tij ndihmuan që Real Madridi të fitonte trofeun e tij të 13-të Europian atë natë.

Ishte një makth për Karius. Një më shumë. Ai mbërriti në ‘Anfield’ në vitin 2016, por humbi vendin e tij ndaj Simon Mignolet pas një sërë gabimesh. Ai rifitoi vendin në sezonin 2017-18, ndërkohë që performanca e tij në finalen e Kievit e bindi Jürgen Klopp për nevojën e një portieri të nivelit të lartë. Alisson Becker mbërriti dhe Liverpool pushtoi Europën dhe trofeun e saj të parë në 30 vjet. 

Pas dy huazimeve te Besiktas dhe Unión Berlín, Karius tani është në kërkim të një ekipi të ri. Në një intervistë të fundit për kanalin gjerman ‘Sky’, portieri vlerësoi kohën e tij në Liverpool. “Kishte kohë të mira dhe të këqija. Është pjesë e lojës, ky është futbolli, por unë jam rritur si person,- shpjegoi ai.

Niveli në të cilin punuam dhe profesionalizmi që ishte atje ishte unik. Unë kurrë nuk kisha përjetuar diçka të tillë, prandaj ata kanë një sukses të tillë. Këtë vendosmëri do ta marr me vete në punën time të ardhshme. Unë jam i lirë dhe mund të marr vendimet e mia. Kjo është një situatë e re për mua, por mezi pres të nis një sfidë të re. Kjo është gjithmonë një gjë e mirë. Dhe unë jam gati mendërisht dhe fizikisht”.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve