LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Sot do ketë lajme të mira për beqarët, por duhet të tregoni kujdes me financat, çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horos

14 Gusht 2020, 05:09 Nga DOSJA
Sot do ketë lajme të mira për beqarët, por duhet të

Dashi

Kjo ditë mund të jetë vërtetë e bukur, nëse keni njeriun e duhur në krahë. Ndonjë problem mund të hasni me të lindurit e shenjës së gaforres dhe peshores. Në punë do të keni mundësi të mira, por bëni kujdes me konsolidimin ekonomik.

Demi

Ju pret një fundjavë e bukur sa i takon ndjenjave dhe do të ndiheni mjaft energjik. Edhe në punë gjërat do të ecin më mirë, ku do të jeni të përqendruar dhe do të keni mundësi që të bëni projekte për të ardhmen.

Binjakët

Mundohuni që të dilni nga guaska ku ndodheni dhe të shoqëroheni me më shumë njerëz. Ata që janë çift, do të kenë mundësi që të mendojnë për diçka të re. Edhe në sferën profesionale, ndryshimet janë mjaft të favorshme.

Gaforrja

Nëse duhet të flisni me dikë dhe të sqaroni diçka, kjo është dita ideale për ta bërë. Mos e humbni besimin në dashuri. Yjet janë në anën tuaj, sa i takon ndjenjave. Kujdes duhet të bëni me shpenzimet.

Luani

Ndjenjat do të jenë në rritje gjatë kësaj dite. Ata që janë vetëm do të kenë mundësi që të bëjnë takime të reja dhe të tregohen të hapur për emocione të reja. Jeni mjaft të hapur edhe për ndjenja të kënaqshme. Dita parashikohet mjaft pozitive edhe sa i takon punës, ndaj mundohuni që të shmangni kundërshtitë e së kaluarës.

Virgjëresha

Jeni nën ritmin e duhur sa i takon dashurisë, por kjo situatë do të jetë kalimtare, shkruan noa.al. Mundohuni që të ruani qetësinë. Sa i takon punës, duhet të qartësoni gjërat e mbetura pezull.

Peshorja

Mundohuni që të rrini larg polemikave dhe tensioneve, pasi mund të jeni tejet nervoz sa i takon jetës personale dhe sentimentale. Edhe në sferën profesionale ka diçka që ju shqetëson, ndaj mundohuni që të zgjidhni problemet e pazgjidhura.

Akrepi

Çiftet e qëndrueshme do të kenë mundësi që të bëjnë projekte afatgjata. Kush është në kërkim të një konfirmimi në dashuri, do e marrë në këtë periudhë. Në punë, do të ketë mundësi rikuperimi lidhur me një projekt që kishte ndaluar.

Shigjetari

Ata që janë vetëm do të kenë mundësi që të bëjnë takime të reja, të cilat mund të çojnë në lindjen e historive pasionante. Në punë, duhet të nisni të angazhoheni për të marrë diçka më shumë. Duhet një programim i kujdesshëm.

Bricjapi

Kjo është një ditë mjaft pozitive për ndjenjat, ku takimet e reja janë mjaft të favorshme, sidomos me të lindurit e shenjës së akrepit dhe peshqve. Në punë mundohuni që të ruani qetësinë, edhe pse mund të mos e keni të lehtë.

Ujori

E premtja do të jetë mjaft pozitive për dashurinë, ku do të keni mundësi që të ndryshoni mënyrën tuaj të të menduarit. Edhe kush ka përjetuar një zhgënjim, do të ketë dëshirë për emocione të reja. Në punë do të keni dëshirë për ndryshim, edhe pse mund të ketë probleme për të kaluar.

Peshqit

Bëni mirë që të shtyni një debat, në mënyrë që të mos e shkatërroni ditën. Duhet të përpiqeni që të zgjidhni disa tensione. Ndonjë problem ose vonesë do të shfaqet në punë, por nuk do të jenë të pazgjidhshme.

Marrë nga Noa.al 

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 14 gusht 2020 horoskopi 14 gusht 2020

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE