LIVE UPDATES
Aktualitet

“S’jemi vetëm ne!” U përurua në Maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

27 Tetor 2021, 21:04 Nga DOSJA
“S’jemi vetëm ne!” U përurua në Maj, Spitali

TIRANË– Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin Maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin Tetor dhe një qytetar nga Fieri denoncon në emisionin “Stop” se në këtë spital nuk ka ilaçe.

Idajete Kajolli tregon, se bashkëshorti i saj ka tumor në bark dhe me rekomandim të mjekut të familjes dhe specialistit në Fier, duhet të bënte rezonancë me kontrast. Që prej datës 31 Gusht deri sot, në këtë spital mungon ilaçi dhe i është thënë që ta gjej vetë në treg.

Jam Idajete Kajolli nga fshati Dërmenas në Fier. Kam burrin me tumor në bark dhe i duhej një rezonancë patjetër për të parë sëmundjen. Më ka dhënë rekomandim mjeku i familjes për të bërë këtë rezonancë. Më tha që të vija në Spitalin Memorial në Fier. Erdha në 31 Gusht më thanë ka urgjenca dhe më thanë që të vija në ditë më vonë. Erdha ditën tjetër dhe më thanë që nuk ka ilaç. Kam kontaktuar disa herë dhe më kanë thënë që nuk ka ilaçe. Nga spitali më është dhënë dhe emri i ilaçit dhe më kërkuan që ta blija vetë”, shprehet denoncuesja.

Zonja Kajolli me anë të një kamerë të fshehtë në bashkëpunim me “Stop” shtoi sërish në spital dhe sërish iu tha që ilaç nuk kishte.

Denoncuesja: Po mirë, ku të vete unë?

Punonjësja: Po ti merr kontrastin dhe ta bëjmë ne!

Denoncuesja: Po ku t’i gjej?! Ai 100 mijë Lekë merr të gjitha.

Punonjësja: Ne ju kemi mbajtur emër, mbiemër, numër telefoni dhe sapo të vijë kontrasti, ju marrim në telefon.

Denoncuesja: Po ai ka kriza, ku ta çoj?

Punonjësja: Nuk ka kontrast. Po nuk jemi vetëm ne. Në rregull?

Më pas drejtuesit e spitalit të Fierit, i dhanë një tjetër zgjidhje, duke i vënë në dispozicion një autoambulancë, për të çuar pacientin për rezonancë në Vlorë. Idajete Kajolli tregon për “Stop” se bashkëshorti i saj është dërguar në Vlorë dhe e ka kryer rezonancën në spitalin e këtij qyteti, por kjo gjë ka ndodhur pas ndërhyrjes së emisionit “Stop”.

Të hënën që erdhët ju, mua më thirrën të martën në orën 1:30 të drekës. Dhe shkova të nesërmen, në orën 8 më kanë futur brenda direkt. Po e bëri atë ditë. Faleminderit shumë prej juve! Kjo ishte ndihma, që më dhatë juve, se unë s’do kisha gjetur zgjidhje tjetër. Ju uroj suksese dhe juve në punët e tjera, që vijnë përpara”, tregon bashkëshortja e pacientit.

Marrë nga tvklan.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet idajete kajolli spitali i fierit idajete kajolli spitali i fierit

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra