LIVE UPDATES
Aktualitet

“A ke kod etike”, Brataj përplaset me mjeken në studio, Boçari: Kjo s’quhet vaksinë

27 Tetor 2021, 20:40 Nga DOSJA
“A ke kod etike”, Brataj përplaset me mjeken në studio,

TIRANË– Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj është përplasur mbrëmjen e sotme me mjeken Mimoza Boçari. Kjo e fundit në në lidhje live tha se ishte kundër vaksinës me detyrim duke sjellë dhe reagimin e Bratajt që ndodhej në studio. Ajo shtoi se vaksina e Covid-19 nuk Meriton as të quhet vaksinë. Brataj nga ana tjetër kërkoi që Boçari të informohej e të mos fliste pa argumenta.

Pjesë nga debati:

Mimoza Bocari: Jam pro vaksinës, por kundër asaj me detyrim dhe kjo nuk e meriton emrin vaksinë. Kam shumë dyshime, që në fillim propaganda që u bë ishte e pashembullt, u shpall pandemia për një sëmundje që nuk ka përmsata e pandemisë. Në një kohë që njerëzit vuajnë nga shumë gjëra del covid si arsyeja kryesore që po vret njerëzit. Le të marrim si shembull cigaret etj me radhë. Tani për të rritur imunitetin, mjafton të jetojmë shëndetshëm. Covidi doli që nuk ka pasoja aq dramatike sa u tha në fillim. Tani vaksina lehtëson klinikën e sëmundjes, por tani nëse unë jam një njeri me imunitet natyral pse duhet të vaksinohem. Ajo që më shqetëson është që ne nuk bëhemi dot një për të mirën e njerëzimin.

Skënder Brataj: Informohuni dhe përditësohuni zonjë. Nuk mund të flisni ju si mjeke për vaksinimin pa argumentuar. Nuk është koronavirusi i pari. Ka pasur dhe vaksina të tjera. Nuk mund të thuash se nuk është pandemi kjo…

Mimoza Boçari mjeke: A keni kod etike?

Skënder Brataj: Kujt i thoni kod etike?

Eni Vasili: Jemi në emision televiziv.

Mimoza Boçari: Këtu përdoren terma që nuk i dini. Nuk njoh ekspertë vaksinimi.

Skënder Brataj: Nuk njihni ekspert vaksinimi?

Mimoza Boçari: Ka një moderatore aty.

Eni Vasili: Nuk ju akuzoi askush zonjë për teori konspirative.

Mimoza Boçari: Nga ana politike ishte një super aksion. Nga ana shkencore është ende vaksinë eksperimentale.

Skënder Brataj: Jo nuk mund të thoni ashtu, sepse është e certifikuar.

Mimoza Boçari: Prodhuesit thonë se është vaksinë në kushte eksperimentale. Kjo vaksinë ka shfaqur shumë komplikacione. Ka vdekshmëri.

(F.m/Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet mimoza bocari skender brataj mimoza bocari skender brataj

Sondazh

Poll

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe