LIVE UPDATES
Sport

Situata zgjedhore, FSHF reagon dhe akuzon pushtetin lokal për presion ndaj anëtarëve

21 Janar 2022, 10:21 Nga DOSJA
Situata zgjedhore, FSHF reagon dhe akuzon pushtetin lokal për presion ndaj

TIRANE Federata Shqiptare e Futbollit, sot, në orën 10:00, ka zhvilluar në mjediset e Shtëpisë së Futbollit një takim të jashtëzakonshëm me median.

Përballë gazetarëve të pranishëm në këtë takim, ishin Andi Vreçani, drejtor i departamentit të medias, Aldi Topçiu, drejtor i zyrës juridike dhe Erand Ibrahimi, drejtor i departamentit të marrëdhënieve me jashtë në FSHF, të cilët u përgjigjën për akuzat e ngritura në media gjatë kësaj kohe.

Drejtori Topçiu foli dhe u përpoq të sqaronte situatën juridike të klubit të Erzenit të Shijakut dhe akuzave të ngritura pas zgjedhjeve në Asamblenë Rajonale të Durrësit. Ai gjithashtu foli edhe për atmosferën e ngarkuar nga ndërhyrjet e politikën në Asamblenë e djeshme rajonale të Elbasanit, si dhe presionin e ushtruar nga organet shtetërore dhe kryebashkiaku i këtij qyteti ndaj kandidatëve për ndryshimin e vullnetit të delegatëve.

Drejtori i marrëdhënieve me jashtë në FSHF, Erand Ibrahimi, u përpoq me dokumenta t’u përgjigjej akuzave për shpërdorimin dhe zhdukjen e fonde të ardhura nga FIFA, akuzë e bërë sot në median e shkuar.

Ndërsa, drejtori Andi Verçani, krahas premtimit se zyra e shtypit dhe medias në FSHF do të jetë e hapur dhe e gatshme për t’iu përgjigjur kërkesave të gazetarëve, replikoi në distancë me kryebashkiakun Veliaj, qoftë për ndërhyrjet e tij në këtë situate zgjedhore, por edhe është shprehur se FSHF nuk ka bërë asgjë për infrastrukturën dhe fushat e futbollit.

Më pas, gazetarët bënë pyetje të ndryshme, ndërkohë që në mbyllje të takimit, të pranishëm iu dha edhe një dosje me materiale të përgatitura, në përgjigje të akuzave të ngritura ne media gjatë këtyre ditëve.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sport Sport Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së Asambleja e Pergjithshme e Jashtezakonshme e FSHF-se Asamblenë Rajonale të Durrësit Erzenit të Shijakut me kryebashkiakun Veliaj paketa ekonomike e fshf-se rajonale të Elbasanit Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së Asambleja e Pergjithshme e Jashtezakonshme e FSHF-se Asamblenë Rajonale të Durrësit Erzenit të Shijakut me kryebashkiakun Veliaj paketa ekonomike e fshf-se rajonale të Elbasanit

Sondazh

Poll

Sport 20 Janar 2022, 22:52

Viktima të të pavaksinuarve

Novak Djokoviç, tenisti i rangut më të lartë botëror, sapo ka marrë një përjashtim mjekësor për të marrë pjesë në Australian Open. Djokoviç, i cil...

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet