LIVE UPDATES
Sport

VIDEO/ Barcelona dorëzohet në shtesë, Athletic fluturon në çerekfinalet e Kupës…

21 Janar 2022, 05:47 Nga DOSJA
VIDEO/ Barcelona dorëzohet në shtesë, Athletic fluturon në

SPANJE – Një sfidë pa frymë dhe emocionuese në “San Mamés”, ku Barça iu dorëzua një Athletic Bilbao të pashtershëm pas 120 minutash betejë.

Katalanasit i japin lamtumirën Kupës së Mbretit, duke ia lënë vendin baskëve, të cilët e gjejnë kualifikimin e merituar pasi kalojnë tri herë përpara në epërsi.

Skuadra e Marcelinos kompleton tablonë çerekfinale së bashku me Real Madrid, Real Sociedad, Betis, Valencia, Cadiz, Rayo Vallecano dhe Mallorca.

Baskët e Athletic Bilbaos jetuan një mbrëmje të paharrueshme, falë një paraqitjeje të mrekullueshme kolektive dhe numrave të vëllezërve Williams dhe idhullit vendas Muniain, i cili hap llogaritë në 2 ‘për t’i mbyllur në 106’ nga pika e penalltisë.

Pa Dembélé apo Luke De Jong dhe Depay, trajneri Xavi fillimisht la Ansu Fati në stol, duke u fokusuar edhe një herë tek i porsaardhuri Ferran Torres dhe çifti Jutglà-Abde. Por për të vjedhur shfaqjen është një tjetër çift, ai Williams-Muniain, që mbolli panik midis Piqué dhe shokëve të tij të skuadrës, të cilët shpikën një gol të mrekullueshëm që në minutën e 2-të. Barcelona po ecte keq, por në të 20-tën gjeti një barazim falë një kryevepre të Torres.

Katalanasit janë shumë më mirë në pjesën e dytë, kur kontributet e De Jong dhe Ansu Fati ndihmojnë për ta bërë manovrën më të shpejtë dhe më të rrjedhshme. Ndërkohë Athletic, pas hyrjes në fushë të Williams-it tjetër, Inakit, në të 85-ën kalojnë në epërsi 2-1. Veç ndeshja nuk ka mbaruar. Në sulmin e fundit të saj, Barça i bëri të heshtin tifozët vendase, falë Pedrit në minutën 90+3, që dekreton kohën shtesë pas rezultatit 2-2.

Në vijim, një Ansu Fati fatkeq, viktimë e një tjetër problemi muskulor, ndalon aty për të nëntën herë dhe nata bie mbi “blaugranët”. Athletic ka ende energji për të shtyrë. Në minutën e 105+1, VAR sheh një prekje të topit me dorë nga Albas. Penalltia dhe Muniain nuk gabon, duke fiksuar rezultatin 3-2, që kualifikoi për më tej basket e Athletic Bilbaos. Barcelona firmos dorëzimin.

Highlights | #AthleticBarça pic.twitter.com/vAatch6bMi

— FC Barcelona (@FCBarcelona) January 21, 2022

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sport Sport Ankth te Barcelona ansu fati Baskët e Athletic Bilbaos dëmtimin e sulmuesit të talentuar Ansu Fati trajneri Xavi Ankth te Barcelona ansu fati Baskët e Athletic Bilbaos dëmtimin e sulmuesit të talentuar Ansu Fati trajneri Xavi

Sondazh

Poll

Sport 20 Janar 2022, 22:52

Viktima të të pavaksinuarve

Novak Djokoviç, tenisti i rangut më të lartë botëror, sapo ka marrë një përjashtim mjekësor për të marrë pjesë në Australian Open. Djokoviç, i cil...

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari