LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Shmangni debatet, përqendrohuni te dashuria, shenja më me fat sot/ Horoskopi 2 nëntor 2019

2 Nëntor 2019, 06:03 Nga DOSJA
Shmangni debatet, përqendrohuni te dashuria, shenja më me fat sot/

Dashi

Kjo e shtunë do të jetë e mbushur me nervozizëm dhe gjatë saj mund të ketë konflikte dhe debate. Kohëve të fundit të gjitha fundjavat kanë qenë të vështira dhe ka pasur gjithmonë persona me të cilët keni debatuar apo që i keni pasur kundër. Mundohuni që të jeni të kujdesshëm, sidomos në dashuri.

Demi

Është rasti për të thënë ‘Mirëserdhe nëntor”, pasi ky muaj do të sjellë për ju një sërë zgjidhjesh të frytshme, në dallim nga tetori i cili veçse ju ka krijuar shqetësime dhe ankth. Gjithsesi gjatë kësaj dite Diellin dhe Mërkurin do i keni kundër, gjë që do të sjellë probleme ekonomike. Bëni kujdes me raportet me të lindurit e shenjës së Binjakëve dhe Akrepit.

Binjakët

Gjatë këtyre ditëve mund të përballeni me ndonjë krizë apo dyshim në dashuri, ndaj bëni kujdes. Situata do të jetë më mirë në sferën profesionale, ku gjërat do të jenë më të sistemuara në raport me më parë. Mund të përballeni me më shumë angazhime.

Gaforrja

Duhet të mundoheni që të relaksoheni gjatë kësaj dite, pasi keni kaluar një periudhë stresuese për motive profesionale ose personale. Rrezikoni që të përballeni me debate gjatë kësaj të shtune, ndaj bëni mirë që ti shmangni. Duhet ti përkushtoheni më shumë dashurisë. Nëse jeni vetëm, jeni në kërkim të një historie pa shumë angazhime.

Luani

Ju pret një ditë pozitive sa i takon ndjenjave, ku emocionet pozitive nuk do të mungojnë. Sa i takon punës dhe jetës profesionale do të përfshiheni në projekte të reja, pasi yjet janë në anën tuaj. Përfitoni nga kjo e shtunë për të bërë diçka më shumë, pasi ditët në vijim janë mjaft të rënda.

Virgjëresha

Duhet të ndaleni për pak çaste dhe të mendoni lidhur me atë që po bëni, pasi jeni duke lënë pas dore njeriun e zemrës. Sigurisht që puna dhe projektet për të ardhmen janë të rëndësishme, por edhe jeta personale. Gjatë kësaj periudhe mund të ndiheni të dekurajuar për diçka, por kjo është një arsye më shumë për të mos lënë pas dore ndjenjat.

Peshorja

E shtuna do ju gjejë nervoz, ndaj ruajtja e ekuilibrit nuk do të jetë e lehtë. Në dashuri duhet të mundoheni të jeni më të qetë dhe të kufizoheni sa i takon dashurisë, pasi rrezikoni të komplikoni një raport. Lidhur me jetën profesionale, pavarësisht sforcimeve tuaja, nuk do të shpërbleheni siç duhet.

Akrepi

Ju pret një ditë mjaft e mirë sa i takon dashurisë, ku do të merrni konfirmime pozitive dhe do të arrini të kuptoni se sa rëndësi ka për ju një person. Kjo periudhë është mjaft pozitive pasi më në fund keni kaluar problemet e mbartura nga vera. Nëse ka probleme me të cilat duhet të ballafaqoheni bëjeni menjëherë. Zgjidhjet do të vijnë gradualisht.

Shigjetari

Jepuni më shumë hapësirë ndjenjave dhe hapeni zemrën, pasi dashuria mund të vijë atëherë kur nuk e prisni. Nëse prej pak kohësh keni nisur një lidhje, me shumë mundësi e ardhmja do të jetë e bukur. Tashmë do i shihni gjërat me më shumë optimizëm dhe do i përballoni problemet në mënyrën e duhur dhe me më pak ankth. Do të shikoni që ky stil jete do ju sjell rezultate shumë të mira.

Bricjapi

Për ata që janë vetëm parashikohet një periudhë mjaft e favorshme për takimet e reja. Nëse jeni në kërkim të një dashurie, mos rrini në shtëpi, por dilni, pasi mund të bëni takimin e duhur. Lidhur me jetën profesionale, mund të diskutoni për një projekt të rëndësishëm, ndaj mundohuni që të jeni optimist.

Ujori

Përdoreni këtë fundjavë në mënyrë që të rikuperoni emocione të bukura në dashuri. Bëni mirë që të shmangni polemikat dhe të zbuloni ndjenjat. Ndoshta duke kaluar ditën jashtë me partnerin/en, do të mund të largoheni nga stresi dhe puna.

Peshqit

Sa i takon punës, kjo periudhë iu fton që të përshpejtoni hapat tuaj dhe t’iu jepni më shumë hapësirë ideve dhe projekteve ku jeni të përfshirë. Do të përballeni me sfida të cilat nëse i përballoni siç duhet, mund të rezultojnë të suksesshme. Sa i takon dashurisë do të jeni disi konfuz, sidomos nëse jeni duke përjetuar dy histori apo jeni të dyjëzuar nga situatat që iu rrethojnë.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 2 nëntor 2019 horoskopi 2 nëntor 2019

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra