LIVE UPDATES
Aktualitet

16 Maj 2019, 20:20 Nga DOSJA

TIRANË- Pas akuzave të deputetes se Partisë Socialiste Blerina Gjylameti, se artikulli i gazetës gjermane Bild është paguar nga opozita, ka reaguar për “FaxNews” vet gazetari i Bild , Piter Tiede.

Gazetari shprehet se çdo pjesë e shkrimit është investiguar dhe faktuar nga ai vetë, ndërsa mohon në mënyrë kategorike të jetë paguar nga ndonjë politikan në Shqipëri për realizimin e atij artikulli.

Mirmbrema Shqipëri. Unë jam gazetari Peter Tiede, gazetar i gazetës Bild që ka shkruar artikullin për vendin tuaj të mrekullueshëm . Dhe për sa i përket akuzave dhe shprehjeve të një zonje të partisë në pushtet se unë jam paguar nga opozita për të bërë këtë artikull, më duhet t’ju sqaroj që jo, unë nuk jam i blere nga ndonje politikan i opozites suaj apo nga ndonje politikan tjeter. Une paguhem nga punedhenesi im sepse e bej punen time , pune te cilen shume gazetare shqiptare nuk mund ta bejne ne menyre te lire dhe jo vetem per shkak te qeverise se i tille ishte shtypi dhe ne qeverine meparshme por per shkak te arsyeve te  ndryshme. Shqiperia eshte nje vend shume i varfer ,Shqiperia eshte nje vend qe ofron shume gjera, por Shqiperia eshte nje vend , I cili eshte ne doren e baroneve te droges dhe jo me kot  ka marre me kohe  pseudonimin “Kolumbia e Europes” (jo nga une tani ), dhe ne në Europen perendimore duhet ta mesojme këtë gjë.

 Une jam angazhuar  per artikullin tim , kam bere atë qe bejne gazetaret ,kam shkruar ate qe kam pare , kam folur me njerez dhe kam siguruar informacione dhe dokumente në baze te cilave kam bere dhe artikullin tim. Artikullin e lire e  pavarur qe nje gazetar normal ne Gjermani, Europe perendimore apo dhe ne vendet e lira dhe demokratike paguhet . Uroj qe dhe koleget e mi shqiptarë te kene te njejten mundesi ,dhe uroj qe populli shqiptar te mos udheheqet me  nga gangsterat,kriminelet , hajdutet apo politikanet e korruptuar. 

Popull i cili ka kaluar nje beteje te madhe qe nga vitet 90 , por dhe me pare dhe cdohere ua  kan thyer shpresat qe do te kene nje demokraci  te vertete . Une e dua vendin tuaj , per mua ai eshte i mrekullueshem dhe ofron shume gjera, ama fatkeqesisht  të gjithë politikanet pa.perjashtim as ata te opozites nuk i ka merituar  populli shqiptar . Pershendetje te perzemerta ne Shqiperi nga Berlini.”

Marrë nga: Fax news

(a.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet media gjermane piter tiede shkrimi i bild media gjermane piter tiede shkrimi i bild

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh