LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Me 50 euro në tapetin e kuq të Festivalit të Kanës/ Gënjeshtra e Ermalit dhe Elvanës për ‘suksesin’ e ‘Dy G

20 Maj 2019, 11:47 Nga DOSJA
Me 50 euro në tapetin e kuq të Festivalit të Kanës/

“Dy gisht mjaltë” filmi komedi që po vazhdon të thyejë rekorde dhe të kapërcejë çdo kufij suksesi. Produksioni kinematografik është mirëpritur në masë nga të gjithë në Shqipëri, në Kosovë, në Maqedoni, e në disa shtete të ndryshme të Evropës ku është shfaqur deri më sot.

Dy ditë më parë, Ermal Mamaqi përmes fotove të publikuara në Instagram tregonte se ishte aty për suksesin e radhës të filmit, transmetimi i tij në këtë festival kaq të rëndësishëm të filmit dhe kinematografisë. (Lexo këtu)

Në një video të postuar nga Ermali, ku shfaqet në tapetin e kuq të Festivalit të Kanës, bashkë me Elvana Gjatën, të gjithë menduan se ky ishte padyshim një nga sukseset e tyre më të mëdha me komedinë ‘Dy Gisht Mjaltë’.

“Hajt për hajër me nai çmim ishalla. ‘Dy Gisht Mjaltë’, së shpejti edhe në Angli,Itali,Greqi dhe Amerikë.(E bëra vetë rrëzimin për synin e keq?)”- shkruan Ermali në videon e postuar në   Instagram.

 

 

Hajt për hajër me nai çmim ishalla…? @2gishtmjaltë @elvanagjataaaa #cannesfestival Së shpejti edhe në Angli,Itali,Greqi dhe Amerikë. (E bëra vetë rrëzimin për synin e keq?)

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

Të gjithë menduam se Ermali dhe Elvana janë aty për të promovuar filmin e tyre ‘Dy Gisht Mjaltë’ në Festivalin e filmit në Kanë, por jo. Ata janë aty për të marrë pjesë në aktivitetet që realizohen aty.

‘Marche du Film’ Festival është ndryshe një pasaportë që mund të blihet nga kushdo për vetëm 50 euro në Festivalin e Kanës. Me blerjen e kësaj vbilete hyrëse, për tre ditë abonohesh në festival për të marrë pjesë në aktivitete, të promovojë një krijim të tij apo të shijoj krijimet e regjisorëve të tjerë që janë pjesmarrës në këtë festival.

L.K/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz dy gisht mjaltë elvana gjata ermal mamaqi festivali i kanës dy gisht mjaltë elvana gjata ermal mamaqi festivali i kanës

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare