LIVE UPDATES
Politike

Rama: Zgjedhjet janë mes drejtësisë së re dhe Ilir Metës! Ka shpërfytyruar komplet rolin e kryetarit të shtetit

15 Mars 2021, 14:33 Nga DOSJA
Rama: Zgjedhjet janë mes drejtësisë së re dhe Ilir

LEZHË– Kryeministri Edi Rama, në një aktivitet politik në Lezhë, nuk kaloi pa e përmendur kreun e shtetit, Ilir Meta. Në fjalën e tij, Rama tha se 25 prilli është një zgjedhje mes drejtësisë së re dhe presidentit Meta, duke shtuar se Basha nuk është rrezik për vendin. Ndërsa shtoi edhe njëherë se kryedemokrati është një “kukull” në duart e presidentit dhe ish-kryeministrit Ilir Meta.


“Troç fare, është një zgjedhje mes drejtësisë së re dhe Ilir Metës, shumë thjeshtë. Kush zgjedh sidomos LSI-në, zgjedh Ilir Metën dhe jo drejtësinë dhe duke qenë se Ilir Meta është i gatshëm të japë dorëheqjen, siç ka thënë, pas 25 prillit kur të fitojmë ne dhe ne do fitojmë, atëherë ky është rasti për të gjithë ata, të cilët duan ta çlirojnë këtë vend nga barra gjithmonë e më e rëndë e imazhit që i krijon ky njeri që ka marrë peng Presidencën dhe ka marrë peng Kushtetutën, duke e shpërfytyruar komplet rolin e kryetarit të shtetit që Kushtetua e sanksionon më së miri, të bëjë zgjedhjen e qartë. Lulzim Basha nuk është rrezik për demokracinë. Lulzim Basha nuk është problemi i këtij vendi. Lulzim Basha është një kukull në duart e Sali Berishës dhe Ilir Metës, që e kanë lidhur me zinxhirin e Monikës, që e kanë rrethuar me një tabor krushqish të uritur, që janë njëri më i mos o zotshëm se tjetri dhe që janë faktikisht një kukull që nuk argëton askënd, përkundrazi, nuk i duhet askujt,“-tha Rama.

PJESË NGA FJALA: 

Këto zgjedhje janë zgjedhje mes të ardhmes e të shkuarës, janë zgjedhje mes taksës progresive e Taksës së Sheshtë që është armiku real i ekonomisë së të gjithë atyre që fitojnë më pak, qoftë në punë, qoftë në sektorin publik apo privat, qoftë në biznes. Është zgjedhje mes Rilindjes Urbane që duhet të vazhdojë e duhet të shtrihet në formën e Rilindjes Rurale edhe më thellë në zonat rurale të vendit dhe anti-qytetarisë në planifikim dhe në ndërtim që ka karakterizuar gjithmonë PD-në. Është zgjedhje mes shëndetësisë që duam dhe asaj që kishim e kështu me radhë. Troç fare, është një zgjedhje mes drejtësisë së re dhe Ilir Metës, shumë thjeshtë. Kush zgjedh sidomos LSI-në, zgjedh Ilir Metën dhe jo drejtësinë dhe duke qenë se Ilir Meta është i gatshëm të japë dorëheqjen, siç ka thënë, pas 25 prillit kur të fitojmë ne dhe ne do fitojmë, atëherë ky është rasti për të gjithë ata, të cilët duan ta çlirojnë këtë vend nga barra gjithmonë e më e rëndë e imazhit që i krijon ky njeri që ka marrë peng Presidencën dhe ka marrë peng Kushtetutën, duke e shpërfytyruar komplet rolin e kryetarit të shtetit që Kushtetua e sanksionon më së miri, të bëjë zgjedhjen e qartë. Lulzim Basha nuk është rrezik për demokracinë. Lulzim Basha nuk është problemi i këtij vendi. Lulzim Basha është një kukull në duart e Sali Berishës dhe Ilir Metës, që e kanë lidhur me zinxhirin e Monikës, që e kanë rrethuar me një tabor krushqish të uritur, që janë njëri më i mos o zotshëm se tjetri dhe që janë faktikisht një kukull që nuk argëton askënd, përkundrazi, nuk i duhet askujt.

LAJMI KRYESOR: Ekipi i PS në Lezhë, Rama sulme kundërshtarëve: Kush zgjedh LSI-në, zgjedh Metën e jo drejtësinë. Basha do humbë, “kukull” në duart e presidentit dhe Berishës

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike edi rama në lezhë rama ne lezhe edi rama në lezhë rama ne lezhe

Sondazh

Poll
Politike 15 Mars 2021, 13:48

TIRANË– Kryeministri Edi Rama teksa po prezantonte ekipin socialist në qarkun e Lezhës, ka folur edhe për investimet e parashikuara nga qeveria. Rama foli ...

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre