LIVE UPDATES
Politike

Rama nga Kurbini: Zgjedhjet e 30 qershorit janë betejë politike, për të ardhmen e Shqipërisë

3 Qershor 2019, 14:34 Nga DOSJA
Rama nga Kurbini: Zgjedhjet e 30 qershorit janë betejë politike,

KURBIN- Kryeministri Edi Rama gjatë takimit në Kurbin tha takimi i sotëm në Kurbin është maratona e një fushate të gjatë drejt 30 qershorit.

Rama tha se këto zgjedhje janë një betejë e fortë politike, pasi është një betje për të ardhem e Shqipërisë dhe jo se kush do të jenë kryetarët e bashkive.

Është një betejë politike, mes të ardhmes që duam për fëmijët tanë dhe të shkuarës, me ata të cilët nuk patën kurajën që të na dilnin përballë. Është një betejë që bëjmë sa mundemi, për ta çuar Shqipërinë përpara me njerëz që përpiqemi t’i bashkojmë dhe mes atyre që duan të kthejenë vendin pas. Ata kanë frikë nga zgjedhjet prandaj nuk vijnë të përballen. Ata nuk vendosin dot për asgjë, pasi shqiptarët e kanë vendosur kohë më parë se në këtë vend vendos populli. Ata kanë pranuar humbjen, kanë kapitulluar dhe janë larguar, nuk kanë qëllim që të fitojnë por për të mos lënë Shiëprinë të fitojë. Në këto zgjedhje po bëjmë fushatë, në një maratonë takimesh dhe kontaktesh derë më derë, se nuk është çështje se kush do jetë kryetari i Bashkisë, por se duhet të fitojë Shqipëria. Ata kërkojnë që të marrin Shqipërinë me vete në humnerën e tyre”, u shpreh Rama.

PS ka nisur sot fushtatën për zgjedhjet e 30 qershorit dhe në Kurbin. Ka qenë Rama dhe Nikolla ata që kanë prezantuar kandidaten Majlinda Cara. Mes batutave dhe brohorimave Rama hodhi akuza kundër opozitës dhe tha se zgjodhën Carën, pasi është grua dhe punon. Rama reagoi dhe për dhunën e djeshme në protestën e opozitës.

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike edi rama opozita ne proteste ps hap fushaten ne kurbin zgjedhje pa opoziten zgjedhjet lokale 30 qershor 2019 edi rama opozita ne proteste ps hap fushaten ne kurbin zgjedhje pa opoziten zgjedhjet lokale 30 qershor 2019

Sondazh

Poll

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq