LIVE UPDATES
Politike

Vizitoi efektivët e plagosur/ Vasili-Lleshajt: Spitalet s’janë reparte policie, ke nevojë të shkosh si pacient

3 Qershor 2019, 12:45 Nga DOSJA
Vizitoi efektivët e plagosur/ Vasili-Lleshajt: Spitalet s’janë

TIRANË– Kreu i Grupit Parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar, pasi ministri i brendshëm Sandër Lleshaj ishte i pranishëm në ambientet e spitalit të Traumës, ku vizitoi policët e plagosur në protestën e mbrëmshme të opozitës para kryeministrisë.

Në një postim në Facebook, Vasili shprehet se spitalet nuk janë  reparte policie, as detashmente gaz-hedhëse,as FNSH,as Garda e Republikës, por janë institucionet që prodhojnë jetë dhe zemra e tyre janë mjekët dhe infermierët.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Lleshaj te shkoje si pacient ne spitale, se ka nevoje dhe jo ti ndyje ato si minister bandit!!

Ministri i Brendshem ose zorra qorre e Edi Rames çfaqet neper spitale si nje i zbritur nga pylli,qe hungerin pa ditur se ku ndodhet.

Shpjegojani ketij te shkalluari,qe spitalet nuk jane as reparte policie,as detashmente gaz-hedhese,as FNSH,as Garda e Republikes, por jane institucionet qe prodhojne jete dhe zemra e tyre jane mjeket dhe infermieret.

Ndaj ky i shkalluar te mendohet mire kur hyn ne spitale,kur hungerin dhe leh brenda spitaleve, edhe kur guxon e jep urdhera brenda spitaleve.

Ky minister i brendshem duhet tu drejtohet spitaleve si pacient se vertet ka shume nevoje, qe te trajtohet,si i semure qe eshte, ndonese shpresat e tij per sherim jane shume te pakta.

Nuk i sheron dot mjeksia as komplekset,as deliret dhe as deprimimet gjithfaresh te nje ministri kaq me shume probleme psiqike dhe psikologjike te te tashmes dhe te shkuares.

Ai thjesht do rendohet gjithnje e me shume,por atehere sherimin do ta marre persiper prokuroria, sepse mjeksia do te jete e panevojshme.

Opozita e bashkuar 3 orë tym e flakë në protestën e djeshme para parlamentit. 10 persona mbetwn tw plagosur, mes tyre 7 policë, 2 punonjës të medias dhe 1 qytetar. (Lexo këtu)Basha paralajmëroi se kjo është protesta e fundit, ku opozita kërkon largimin e qeverisë me logjikën e arsyes. Në protestë mungoi Kryemadhi. Apel nga Meta e Lleshaj për ruajtjen e qetësisë.

(a.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike perplasja tek trauma petrit vasili sander lleshaj perplasja tek trauma petrit vasili sander lleshaj

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha