Politike

Rama gajas deputetët: E hëngri Myslimi! Murrizi: Çunat duan të bëjnë gili-vili, po ç’punë kam unë?

Rama tha se nga e gjithë “Loja” brenda të djathtës, pasojat i vuajti Myslim Murrizi, ndërkohë që deputeti iu përgjigj në replikë, se nuk do t’i ndërpresë më “çunat”.

Deputeti demokrat, Myslim Murrizi, gjatë replikës që pati me kryeministrin Edi Rama, tha se nuk do të jetë më pengesë për çunat, “referuar” deputetëve të PD.

Rama tha se nga e gjithë “Loja” brenda të djathtës, pasojat i vuajti Myslim Murrizi, ndërkohë që deputeti iu përgjigj në replikë, se nuk do t’i ndërpresë më “çunat”.

“Astrit Patozi thotë më nxori Rama nga listat se ma ka thënë këtu ai mua. Pse faji im ishte se Astritit i kishte ardhur fundi dhe baba duhet të zgjidhte mes cunit me duar në xhepa dhe cunit për rrugë, cunin për rrugë e nxorri jashtë dhe la këtë këtu me duar në xhepa”-tha Rama.

“Pse unë ua prisha integrimin juve? Ju dëgjova dy tre herë zoti kryeministër, që u morët me mua, se ndenja unë këtu. Po pse more unë iu prisha punë çunave të bëjnë Gili-Vili? Po pse unë e kam fajin? Unë jam tradicional për vete, çunat le të vazhdojnë të bëjnë givi-vili. Unë nuk kam punë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë kam qenë këtu jo nga ligji i gilit vilit. Kjo fletë e bardhë nuk është firmosur, se aq shumë u nxi në prill 2008, sa fytyrë që kanë ardhur në këtë parlament, nuk kanë pasur këllçe që të takojnë qytetarët. Pse unë ua paskam ndaluar dashurinë këtyre.

Nëse e kam bërë këtë mëkat zoti më faltë, keni kohë që të takoheni dhe të dashuroheni sa herë të doni. Unë shoh që halli i madh i politikës shqiptare ka qenë pazari që është prishur sa është marrë kësti i parë.

Vetëm dy zgjedhje janë pranuar pa sherre publike,pse se këta që kanë qenë këtu e kanë lëshuar karriken të ngopur”-tha Murrizi.

(f.g/dosja.al)

Shto Koment