LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Princ Harry nuk ia fal vetes reagimin që pati kur mori vesh që Meghan Markle kishte mendime vetvrasëse

22 Maj 2021, 09:30 Nga DOSJA
Princ Harry nuk ia fal vetes reagimin që pati kur mori vesh që Meghan

SHBA– Në kuadrin e serive mbi jetën personale të tij, ‘The me you can not see’ Duka i Sussex ka rrëfyer ndër të tjera mendimet për vetvrasje që Megan ka patur gjatë shtatëzanisë me djalin e tyre , Archie.

Harry, 36 vjeç, pranoi se ndihej “disi i turpëruar” me mënyrën se si e trajtoi kur mori vesh lajmin. Ai zbuloi se Meghan kishte frikë për lëndimin që do t’i  krijonte atij nëse do t’i nënshtrohej aktit. Meghan ishte gjashtë muaj shtatzënë në atë kohë dhe ishte “duke luftuar”.

“Më herët atë mbrëmje, Meghan vendosi të ndajë me mua mendimet vetëvrasëse dhe praktikat se si do t’i jepte fund jetës së saj. Gjëja më e frikshme për të ishte qartësia e saj e mendimit. Ajo nuk e kishte humbur atë. Ajo nuk ishte e çmendur, “tha Princ Harry duke shtuar se Meghan nuk u vetë-mjekua dhe ishte” plotësisht e matur “.

Ai vazhdoi, “Gjëja që e ndaloi atë ta shihte ishte se sa e padrejtë do të ishte për mua pas gjithçkaje që i kishte ndodhur nënës sime dhe tani të vihesha në një pozicion të humbjes së një gruaje tjetër në jetën time, me një fëmijë brenda ajo, foshnja jonë . “

Pas bisedës së tyre, Harry tha se çifti “kishte një përqafim të shpejtë” dhe më pas duhej të bëhej gati për një ngjarje bamirësie në Royal Albert Hall.

 “Pas kësaj ne duhej të dilnim drejt një muri të kamerave dhe të pretendonim sikur gjithçka ishte në rregull. Nuk kishte një mundësi për të thënë,E di çfarë, sonte ne nuk do të shkojmë.’ Sepse imagjinoni historitë që vijnë nga kjo, ”shpjegoi ai.

Para dokumentarit, Harry u hap për fillimin e terapisë gjatë një paraqitje në  podcastin “Armchair Expert” të Dax Shepard në maj.

 “Sapo fillova të bëja terapi, papritmas u duk sikur flluska kishte shpërthyer. Nxora kokën nga rëra dhe i dhashë një shkundje të mirë dhe isha si, ‘Ju jeni në këtë pozitë privilegji, ndaloni të ankoheni dhe ndaloni të mendoni se doni diçka ndryshe – bëjeni këtë – sepse nuk mund të dilni jashtë ,” tha ai.

Harry dhe Meghan detajuan më tej daljen e tyre tronditëse nga familja mbretërore në një intervistë të qartë që u transmetua në CBS në mars. Çifti dha dorëheqjen nga detyrat mbretërore në Mars 2020 dhe vendosën jetën e tyre të re në Montecito, California, me djalin e tyre. Ata po presin edhe fëmijën e tyre të dytë , një vajzë, këtë verë.

(o.l./dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

showbiz showbiz 'the me you can not see' meghan markle princ harry 'the me you can not see' meghan markle princ harry

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 22 Maj 2021, 08:54

10 të famshëm të shenjës së Binjakëve

SHBA– Jemi zyrtarisht në shenjën e binjakëve dhe këtë janë yjet e showbizit që mbizoterojnë këtë shenjë.1.Naomi CampbellMamaja e re e ccel sezonin e Binja...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE