LIVE UPDATES
Sport

Presidenti bardhezi Agnelli: “Ka një inflacion të madh në tregun e lojtarëve”…

29 Tetor 2021, 09:16 Nga DOSJA
Presidenti bardhezi Agnelli: “Ka një inflacion të madh në

ITALI – Takimi i aksionerëve të Juves 2021 u hap me një minutë heshtje në kujtim të Giampiero Bonipertit, i cili ndërroi jetë më 18 qershor. Më pas presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, foli për situatën e vështirë ekonomike:

“Të jesh i respektueshëm ndaj aksionerëve është një shenjë dalluese e kësaj kompanie. Sot do të miratojmë pasqyrat financiare të datës 30 qershor 2021 dhe do të zgjedhim bordin e ri të drejtorëve. Është e drejtë, po ju tregoj se çfarë ka bërë dhe çfarë do të bëjë Juventusi. Para së gjithash është e rëndësishme të kemi një pasqyrë të situatës ekonomike globale të futbollit.

Parashikimet flisnin për rritje të jashtëzakonshme, të shkëputur nga situata botërore. Në të njëjtën kohë, ne kemi qenë dëshmitarë të një inflacioni të madh në tregun e lojtarëve. E gjithë kjo çon në një reflektim: ishin investime me pritshmëri për kthime të mëvonshme. Në këtë kontekst është e saktë të analizohet se çfarë ka bërë Juventus në vitet e fundit”.

Në vazhdim, presidenti i bardhezinjve të “Zonjës”, i ka bërë një analizë edhe situatës sociale, e cila ka patur pasojat dhe ndikimet e saj edhe në botën e futbollit. “Në ciklin 2014-2018 xhiroja jonë ishte vazhdimisht mbi 400 milionë. Për këtë arsye ishte koha për të investuar, për të menduar për të ardhmen. Më pas erdhi Covid, i cili preku të gjithë dhe bota u ndal.

Në rininë time, fjala karantinë nuk ishte, por tani bota ka ndryshuar në zakonet tona, ne kemi vaksinuar veten, sepse besoj se është gjëja e duhur për ne dhe për njerëzit më të brishtë. Bota e futbollit është përballur me një situatë të paparë, me tampon të vazhdueshëm, si të ishte një periudhë joreale, e cila më pas çoi në një sërë krizash, veçanërisht në ato ekonomike.

Një nga ndryshimet kryesore në botën e futbollit ka qenë zvogëlimi total i tregut të transferimeve të lojtarëve,”- është shprehur presidenti Andrea Agnelli në mbledhjen e aksionerëve të klubit të Juventusit.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport aksioner i juventusit giampiero bonipertit juventusin e max allegrit juventusit presidenti i bardhezinjve të “zonjës” takimi i aksionerëve të juves 2021 aksioner i juventusit giampiero bonipertit juventusin e max allegrit juventusit presidenti i bardhezinjve të “zonjës” takimi i aksionerëve të juves 2021

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!