LIVE UPDATES
Politike

"Familja ime tha janë Linda, Zaho dhe unë"/ Berisha: Rama hoqi thjeshtrën nga familja

Berisha u ndal dhe në deklaratën e Ramës në media disa ditë më parë, ku sipas tij, Rama e hoqi thjeshtrën nga familja.

8 Dhjetor 2023, 19:13 Nga h.k
"Familja ime tha janë Linda, Zaho dhe unë"/ Berisha: Rama
Sali Berisha

TIRANË- Kryedemokrati Sali Berisha pasditen e sotme gjatë një konference për mediat komentoi Kongresin e Partisë Socialiste. Berisha u ndal dhe në deklaratën e Ramës në media disa ditë më parë, ku sipas tij, Rama e hoqi thjeshtrën nga familja. Berisha tha se ai e pranoi publikisht abuzimin e familjares së tij, duke bërë atë mohim.

Berisha: Situata e grushtit të shtetit po përkeqëson me shpejtësi stabilitetin e vendit.
Nuk lejon komisione hetimore. Këtu para jush unë kam paraqitur në disa seanca gjyqësore publike, vjedhjet e tij të tmerrshme publike, kur një kryeministër firmos 4 vendime për të vjedhur tokën e gjimnazit. Kam paraqitur këtu tenderat e fituar nga thjeshtra. Cila ishte përgjigjia? E përjashtoi nga familja thjeshtrën, familja ime përbëhet nga Linda, Zaho, Gregu dhe unë. Po ta përjashtosh si të duash, po ajo është pjesë e familjes tënde njëlloj si Gregu dhe Zaho. Ka ligje shteti. Neni 24 i konfliktit të interesit, stipulon se familja e ngushtë janë bashkëshorti dhe bashkëshortja, prindërit dhe fëmijët e tyre. Nuk ka asnjë avantazh nëse është fëmijë i nënës apo i babait. Nëse bashkëjetojnë apo janë të martuar, ata janë fëmijë të familjes.

Do përgjigjet rëndë për këtë mohim, e garantoj, nuk e kalon dot kështu se para dy ditësh u tha medieve se kjo është familja ime. Imagjinoni se gjer ku arrin ky prind.
Po fakti që ne e kemi ngritur me dhjetëra herë abuzime e thjeshtrës, tani ajo del që nuk ka bërë deklarimet, prandaj thotë se nuk ka lidhje me mua. Po ky është vetëm njëri aspekt i vjedhjeve të tij familjare, të tjerat janë në proces dhe do i nxjerrim të gjitha.

Pra, ishte vërtet i jashtëzakonshëm kongresi i partisë. Ishte rikthim total i saj në partinë e krimit, nga e cila ka lindur. Ishte rikthim në të njëjtën sallë, ku ajo ndërroi emrin. Ishte totalisht rikthim në monizmin e saj absolut. Fliste përçart, Enver Hoxha fliste për lugë floriri, ky fliste për inteligjencë floriri apo argjendi, duke besuar se në këtë mënyrë mashtron shqiptarët. Duke besuar se në këtë mënyrë do thonë, rroftë kryetari im. Si i tha ai, jap jetën për ty.

Gjithë halli është këtu, por e garantoj se nuk ka njeri që jep jetën për të, por do ia mbathi nga mosbindja civile dhe e pret një fat që e meriton, ai dhe të gjithë ata që e mbështesin ata. Ata dhe të gjithë ata që si mercenarë i kthejnë politikave të tij.
Këto ishin disa vlerësime të fjalimit të tij tërkuzë. E thashë edhe njëherë, sikur fliste një njeri që ka kaluar të gjithë natën në spitalet e rehabilitimit apo të kurimit.

sali berisha

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni