LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Plas SHERRI! Krahasoi Kejsin me m****, Stresi i kthehet keq Roza Latit: S’po ta shaj të dashurin se i bie me përmend disa em

14 Shkurt 2021, 21:16 Nga DOSJA
Plas SHERRI! Krahasoi Kejsin me m****, Stresi i kthehet keq Roza Latit:

TIRANË– Reperi Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi, ka nisur një përplasje të ashpër me moderatoren Roza Lati, me të cilën ka pasur gjithmonë një marrëdhënie miqësore mjaft të ngushtë. Në Instastory, Stresi ka zgjedhur të postoje një video, ku Roza dëgjohet që ofendon partneren e tij, Kejsi, dhe mbi këtë video, Stresi ka shprehur hapur inatin për këto reagime.

“Roza si do ndiheshe të të ofendoj nënën ty??? S’mund ta bëj, të të ofendoj të dashurin, sepse i bie të ofendoj, dy-tre emra! Kejsin s’i vijnë as tek thembra vajza si ty,”– shkruan Stresi duke lënë të nënkuptohet se Roza është nga ato vajza që mban disa lidhje njëkohësisht.

Por çfarë tha Roza Lati në emision?

E ftuar tek “Rudina”, Roza Latit iu desh të zgjidhte një emoji për secilin nga personazhet që iu shfaq në ekran. Në fund, kur ngelën vetëm dy emoji, një të tregonte zemrën e kuqe dhe një që tregonte mu**n, në ekran doli reperi Stresi dhe Kejsi.

“Për Stresin kam një zemër, sepse kështu është si një zemër…për vajzën me ngelet kjo…në fakt nuk do të doja të kisha këtë, do të doja t’i vija një emoji inati, por kjo më ngeli,”- tha Roza.

Përplasja me Kejsit dhe Roza Latit daton shumë kohë më parë. Një vit më parë, në “WhyNot?”, Roza Lati dhe Stresi realizuan një skeç, duke inskenuar pjesën kur Stresi është arrestuar në befasi nga efektivët e policisë, rreth një vit më pare. Të gjendur në një dhomë hoteli, Roza Lati nën rolin e një vajze u fut në befasi në dhomën e Stresit, duke i shprehur dashurinë. Në një moment brenda u futën njërëz të maskuar, që në një moment i fusin një armë poshtë jastëkut, dhe tërheqin zvarrë reperin. E gjithë kjo skenë ishte e stisur për të futur në burg reperin, sipas skeçit dhe Roza e inskenoi për ‘t’i pastruar figurën’. Por nuk u prit mirë nga Keisi…

Kjo e fundit përmes një statusi në rrjete sociale, iu drejtua Roza Latit duke i folur ashpër lidhur me këtë inskenim që sipas saj, i kishte cënuar privatësinë.

Roza reagoi sërish dhe u shpreh se u përpoq që ta nxirrte sa më mirë Stresin, duke treguar një version tjetër të natës së arrestimit të tij në një hotel në periferi të Tiranës, thuajse 2 vjet më parë. Ajo shtoi se nuk e kuptonte përse Kejsi kishte reaguar aq ashpër, duke shtuar se kishte vendosur të mos i kthente më përgjigje pasi reperi ia kishte kërkuar një gjë të tillë.

Por, kaq muaj pas kësaj përplasjeje, reperi Stresi e paska zgjedhur anë që do të mbajë…atë të Keisit!

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz keisi lushaj roza lati sherri roza-stresi stresi keisi lushaj roza lati sherri roza-stresi stresi

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 14 Shkurt 2021, 06:38

Dashi:Saturni është në opozitë, ju absolutisht duhet të punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja. Besoni në veten tuaj më shumë dhe do të merrni rezultatet e ...

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat