LIVE UPDATES
Politike

ME VIDEO: Pazari për votën në Librazhd, PUBLIKOHET investigimi, përgjigjet e Sokol Skurës: Sa të më dojë … do e lë ç

10 Mars 2021, 07:03 Nga DOSJA
ME VIDEO: Pazari për votën në Librazhd, PUBLIKOHET investigimi,

TIRANË– Mbrëmjen e djeshme është publikuar një video nga emisioni investigativ “Fiks Fare”, ku kandidati i LSI-së në zonën e Librazhdit, Sokol Skura shihet duke bërë pazare për shitblerje votash.

Në video nuk flitet me çmime konkrete, por dëgjohet vetë kandidati Skura të pohojë se çmimin do e vendosi e do e ngrejë sa të dojë ai.

BISEDA E PLOTË:

Qytetari: Shumë mirë, ti i njeh aty që ka qenë edhe herën e fundit. Partneri i Eraldit do dalë?
Sokol Skura: Eraldi, Eraldi flitet s’e di
Qytetari: Eraldi ka reputacion, ka vite që merret
Sokol Skura: Ka kohë që merret, e njeh situatën
Qytetari: E njeh Eraldi, ka kohë
Sokol Skura: Është edhe Kaçi
Qytetari: Kaçi më pëlqen
Sokol Skura: Po jo është edhe Kaçi që do punojë andej
Qytetari: do punojnë bashkë
Sokol Skura: Kaçi merr lekët njëherë, pastaj do japi dorën direkt , atë…
Qytetari: E heq nga lista
Sokol Skura: Po
Qytetari: Që të parën?
Sokol Skura: Po brenda stafit të parë
Qytetari: ti nuk qenke tek dy të parët.
Sokol Skura: Jo nuk jam tek dy të parët, më tha mua ajo, po i thashë jo, kur mori, e di thashë. unë do punoj për ty, primare je ti i thashë, sa të bëhem deputet, i thashë…kryetar bashkie. Dua të më vlerësoj populli i Librazhdit, edhe i bëra kështu.
Qytetari: Ti e di, ça të të them unë.
Sokol Skura: Dua të më vlerësojnë njerëzit e mi- i thashë.
Qytetari: Është një pozicion që, një vendim të përket ty, gjithsesi s’dihet , s’di ça të të them.
Sokol Skura: Normal, normal. unë s’jam mund të të them dhe unë ty dot gjë. Apo jo?
Qytetari: Megjithëse në Librazhd Qendër, kur flet, thonë Koli kshtu, Koli ashtu, ka vajtur pazari kaq i votës.
Sokol Skura: Jo janë probleme të mëdha që i ke ti
Qytetari: Jo s’po bëj unë i kam dëgjuar gjithë kohës.
Sokol Skura: Këto janë muhabete ordinere. Ti ashtu thuaji sa t’i dojë k…do ta çojë Koli pazarin, sa t’i dojë k…. thuaji.
Qytetari: Mu kur më tha, më tha një çun që kishte qenë një Pëllumb Balla, mua s’më intereson s’dua t’ja di.
Sokol Skura: Po mirë. Shumë mirë, ja kshu fole tamam

Skura u arrestua ditën e hënë nga policia pasi u kap i dehur duke drejtuar makinën, ditën kur dhe Monika Kryemadhi e prezantoi si kandidat të LSI-së për qarkun e Elbasanit.

Marrë nga Top Channel

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike librazhd shitblerja e votave ne librazhd sokol skura librazhd shitblerja e votave ne librazhd sokol skura

Sondazh

Poll

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit

Vrau kunatën me sëpatë në Elbasan, autori lihet në burg, Tashi: Jam penduar, isha gjaknxehtë