LIVE UPDATES
Politike

“Optimizëm elektoral”, qytetarët që një vit më parë skeptik për aeroportin e Kukësit: Ke vjedhur projektin

1 Nëntor 2019, 15:35 Nga DOSJA
“Optimizëm elektoral”, qytetarët që një vit

TIRANË- Kryeministri Edi Rama një vit më parë në një postim në Facebook, publikoi projektin e aeropirtit të Kukësit ku shkruante se pas një viti do të ngrihej avioni i parë, pikërisht nga ky aeroport.

Aeroporti i Ri i Kukësit dhe një paralajmërim: Mos përgojoni 3D se sot një vit, në realitet do jetë më i bukur se këtu?”, shprehej Rama, por qytetarët në atë kohë hodhën dy akzua.

E para që projekti i aeroportit ishte i vjedhur dhe se nuk do ndërtohej për një vit, dhe të dyja akzuat rezultuan të vërteta. Projekti i aeroportit që u prezantua nga Rama ishte marrë copy-paste nga aeroporti në Gjerogji.

Shumë qytetarë shpreheshin skeptik dhe i shkruan se aeroporti nuk do të bëhej dhe premtimi i Ramës ka qenë vetëm për fushatë elektorale.

DISA NGA KOMENTET NË POSTIMIN E RAMËS 1 VIT MË PARË

Komenti 1: Ai Aeroport ka 20 vjet qe pret me u ul avionat mor mallist legen.A e kupton ca ironie po perdor. Nuk thua me falni o njerez qe nuk e kemi aktivizuar duke qene gati po thua do e bejme.Rrace e poshter.

Komenti 2: Z.kryeminister, i keni ndezur motoret e fushates por kam frike se ky optimizem eshte thjeshte elektoral, kete bindje ma krijon koha juaj ne qeveri prej 5 vitesh qe ne analizen time nuk tregon asnji progres,dmth 5 vite gjume per tu kujtuar ne kohe fushatash si rasti tani qe flisni per te bere max por qe fatkeqsisht mbeten ane teorike e pa zbatuar kurre ne realitet?!

Komenti 3: I love You . Faleminderit o burre i madh i ketij vendi . Shume te faleminderit qe dhe pse nuk me keni kthy pergjigje sa here te kam shkrujt per kete aeroport e kam dit qe nuk do ktheje mesazh me llafe se ti nuk ke llafe . Ti premton atehere kur do ta bosh nji gjo. Kam qene e bindur per ket . Po ta kam nis sms vetëm qe ta dish qe ekziston dikush si une . Qe te ka mbeshtet e mbeshtet vizionin pa interes pa hile pa intriga e lloqe kavaje i thoshin dikur . Jam e drejtpërdrejtë. Dhe ashtu si te urova e para e ndoshta e vetmja mbas Lindes gruas suaj te mrekullueshme qe askujt nuk i kane lezet brekushet si ty o qun Tirone. Zoti te do fort dhe prandaj ti e ke te fitume cdo beteje. Ta them une pse askush nuk e di . E ke te fitume sepse Ti nuk pranon qe te te therrasin Zoti Rama. Po i dashur e fort i nderuar burre i pare i ketij vendi . Zoti esht nji dhe Ti ket e di fort mire . Qofsh me shendet e nur te Allahut kurdoherë. Rruga drite. Do fitosh qdo beteje. Kjo esht e kryer.

Komenti 4: ERDOGAN ka bere aeroprtin me te madhe ne bote apo sa gjysma e shqiprise po nuk doli te thote se cka kam bere????

Komenti 5: Sikur eshte projekti i nje aeroporti ne Gjerorgji ky, apo i keni shtuar ndonje makine ose peme per ta ndryshuar?

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike aeroporti i kukesit edi rama rama nuk mban premtimin aeroporti i kukesit edi rama rama nuk mban premtimin

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha