LIVE UPDATES
Politike

‘Më tha një ministër, kemi 900 mijë euro fond na gjeni kontaktin me Ademin’/ Sterkaj: S’jam shkencëtar, do jem depute

18 Mars 2021, 15:57 Nga DOSJA
‘Më tha një ministër, kemi 900 mijë euro fond na gjeni

SHKODËR– Kandidati për deputet në qarkun e Shkodrës, Paulin Sterkaj ka treguar historinë sesi një ministër i kabintetit i kishte kërkuar ndihmë që kryebashkiakja Voltana Ademi të pranonte një fond prej 900 mijë eurosh për kanalizimet. Gjatë prezantimit të ekipit socialist, Sterkaj foli dhe për rolin e tij, duke paralajmëruar edhe një largim të mundshëm nga politika. 


S’jam mburr kurrë me investimet, por do ta gjesh kur të vendosësh dhe me humb kohë. Si kam ndarë kurrë komunitetin në të majtë dhe të djathtë. I bëj thirrje ekipit; këtu nuk flas për Ilir Beqjan se Shkodrës i ka ofruar shumë për rregullimin e spitaleve dhe pajisjet. Ka qenë gati gjithmonë kur kemi pasur kërkesa t’i shërbenim njerëzve në nevojë. Mua më thoshin jam i Malësisë së Madhe, tani do jem pjesë e komunitetit të Shkodrës. Kam pas takim me një ministër, spo ia them emrin, më tha gjeni një njeri të flasim me kryetaren e Bashkisë Shkodrës se na ka ardhur një fond prej 900 mijë euro për kanalizimet se nuk po gjejmë gjuhën me të. Ky është fundi, ofrohen fonde dhe nuk i marrin se thonë do kemi qeverinë tonë të na ndihmojë. Kam qenë edhe në PD për një periudhë të shkurtër, s’ka lidhje me kujdesin ndaj qytetarëve por me kujdesin ndaj vetes. Kryeministri është dëshmitarë, asnjëherë nuk kam kërku, po e kam çuar edhe zërin më tepër, sot ndjehem i vlerësuar. Nuk jam shkencëtar por jam njeri që gjëja më e vogël tek më e madhe do e ndjek. Sa të jem deputet se edhe mosha biologjike do të thotë boll. Kryeministri ka vënë të rinj. Tani unë e kam zakon mos me fol shumë kur është kryeministri se flet ai për ne. I falenderoj të gjithë. Në Shkodër s’do e kem ndonjëherë të ndalume me iu shërby qytetarëve. Shpresoj se malësorët do më kuptojnë se do mungoj pak ngaqë do jem kudo në qark. Bile në njëmoment, i thashë kryeministër malësorët nuk kanë qejf shumë në internet, më tha Paolo nuk e kanë qejf po gjithë subvensionet i kishin marrë. Pas këtyre viteve, mendoj që malësorët do të kërkojnë vetë të qeverisë edhe 4 vite të tjera. Se di a do ketë qejf apo jo,”-tha Paulin Sterkaj.

LAJMI KRYESOR- Skuadra e PS, Rama nga Shkodra, “kapet” me Ademin: Na bllokoi për çdo gjë, pengoi investimet në qytet! Në 25 prill, votoni pa ‘tifozllëk’

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Politike Politike edi rama ne shkoder paulin sterkaj edi rama ne shkoder paulin sterkaj

Sondazh

Poll

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm

Berisha: Gentian Sharra e banda e Elbasanit blenë vota për PS

Balla-Berishës: Je bashkëpunëtor i Millosheviçit ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën

Berisha:Kanë dalë gjërat lakuriq!Balla është xhandar i bandës së Elbasanit! Deputetët e duatrokadsin

“Garon me Tabakun”,Bardhi-Spiropalit:Kishim një madame me 5mln euro,tani u bënë dy me gjithë Xhaçkën

Berisha: S'është parlamenti dyqani yt! Nikolla i pret fjalën. kryedemokrati: Hap mikrofonin se...

Shehaj-Spiroaplit: Këtu duhet të ishte Rama, por jua la turpin juve

Shehaj: Rama i fali plazhin Xhaçkës. Spiroapli: Nuk është nder statusi 'investitor publik'

Spiropali: Turp, llukunia juaj është një turp. (Deputetët e PD i bien me grushte tavolinave)

Spiropali i ‘del zot’ Ramës: Pak punë ka ai në Samit, do merret me ju, taksirtati im

Deputetët e PD largohen nga Kuvendi, Ahmetaj: Jeni sharë nga të gjitha anët e nuk keni bërë kështu

Tabaku: Rama shkoi si çeço në Samit, bëri të fortin fillimisht (Nikolla i mbyll fjalën)

Spiropali përplaset me Bardhin: Shumë gaz ke pasur këtë kohë! Nikolla: Mos flit nga vendi

Berisha para futjes në Kuvend: Më 7 korrik derdhet e gjithë Tirana, Rama do largohet

Rama s’përmbahet para gazetarëve bullgarë: Turp, ju jeni një turp dhe shumë lëmsh

Lajme të mira për Shqipërinë? Rama: Preferoj të mos mbetem në pritje