LIVE UPDATES
Politike

Ilir Beqja e pranon: Nuk kemi bërë mjaftueshëm, ka akoma të rinj që duan të ikin…

18 Mars 2021, 15:35 Nga DOSJA
Ilir Beqja e pranon: Nuk kemi bërë mjaftueshëm, ka akoma të

SHKODËR– Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në qarkun e Shkodrës, Ilir Beqja ka pranuar se gjatë 8 viteve në qeverisje ka ende punë. Në fjalën e tij, gjatë një aktiviteti politik, ai tha se ka ende të rinj që duan të largohen nga vendi, duke mos u kursyer edhe në pika të tjera “të dobëta”.


Kemi hapur rrugën për pronësinë e tokës, për t’i dhënë mundësi që të lirojnë të ardhmen e tyre. Kemi bërë shumë për bujqësinë dhe blektorinë. S’jam i kënaqur me zhvillimin e bujqësisë dhe blektorisë në Shkodër, besoj se me lehtësirat zhvillimi edhe këtu do të jetë më i madh. Shkodra ka një specifikë, industria e manifakturës. Eksperienca 25-vjeçare e manifakturës, jam i kënaqur që i mbijetuan pandemisë. Nëse në fillim kam pasur me hezitim me e-albania, tani më kërkojnë më shumë sepse janë të mrekulluar me inspektorë dhe shërbime të ndryshme. Shkodra është qytet universitar, këto 8 muaj është shkëputur nga jeta e zhvillimit të qytetit. Duhet bërë më shumë. Brenda të gjithë ansamblit kemi dioka të veçantë që është Puka. Kush shkon sot mahnitet, dhe aty përveç meritave të kryebashkiakut, merita të veçanta ka edhe Alda. Sigurisht që besoj se prezenca e Benetit në skuadrën tonë është e veçantë. Nëse tregon përgjigje reale nëse është investuar në Shkodër, Beneti e bën të mundur. Mu kujtua edhe lidhja e Pukës me Gjegjanin në Rrugën e Kombit. Kam 12 vjet në Shkodër, menaxhimi i kaskadës si kësaj herë nuk ka ndodhur asnjëherë. Kemi dhe një mik Frrok Gjinin, nuk vjen nga e majta klasike, megjithatë ka vendosur të jetë pjesë e skuadrës tonë. Ne kemi 3 të rinj, Alda, Lela dhe Kabiri, nuk kemi pasur ndonjëherë skuadër të tillë. Jam i vetëdijshëm që nuk kemi bërë mjaftueshëm për të rinjtë. Ka akoma që duan të ikin nga Shkodra apo nga Shqipëria. Unë edhe njëherë jam shumë i kënaqur që kemi këtë skuadër. Do kemi rezultat pozitiv që të vazhdojmë me planin tonë të veprimit,”-tha Beqja.

LAJMI KRYESOR- Skuadra e PS, Rama nga Shkodra, “kapet” me Ademin: Na bllokoi për çdo gjë, pengoi investimet në qytet! Në 25 prill, votoni pa ‘tifozllëk’

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Politike Politike edi rama ne shkoder ilir beqja edi rama ne shkoder ilir beqja

Sondazh

Poll

Politike 18 Mars 2021, 14:31

ELBASAN– Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka folur pas sherrit fizik që ka pasur me biznesmeni Gjergj Luca.Boçi ë...

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm

Berisha: Gentian Sharra e banda e Elbasanit blenë vota për PS

Balla-Berishës: Je bashkëpunëtor i Millosheviçit ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën

Berisha:Kanë dalë gjërat lakuriq!Balla është xhandar i bandës së Elbasanit! Deputetët e duatrokadsin

“Garon me Tabakun”,Bardhi-Spiropalit:Kishim një madame me 5mln euro,tani u bënë dy me gjithë Xhaçkën

Berisha: S'është parlamenti dyqani yt! Nikolla i pret fjalën. kryedemokrati: Hap mikrofonin se...

Shehaj-Spiroaplit: Këtu duhet të ishte Rama, por jua la turpin juve

Shehaj: Rama i fali plazhin Xhaçkës. Spiroapli: Nuk është nder statusi 'investitor publik'

Spiropali: Turp, llukunia juaj është një turp. (Deputetët e PD i bien me grushte tavolinave)

Spiropali i ‘del zot’ Ramës: Pak punë ka ai në Samit, do merret me ju, taksirtati im

Deputetët e PD largohen nga Kuvendi, Ahmetaj: Jeni sharë nga të gjitha anët e nuk keni bërë kështu

Tabaku: Rama shkoi si çeço në Samit, bëri të fortin fillimisht (Nikolla i mbyll fjalën)

Spiropali përplaset me Bardhin: Shumë gaz ke pasur këtë kohë! Nikolla: Mos flit nga vendi

Berisha para futjes në Kuvend: Më 7 korrik derdhet e gjithë Tirana, Rama do largohet

Rama s’përmbahet para gazetarëve bullgarë: Turp, ju jeni një turp dhe shumë lëmsh

Lajme të mira për Shqipërinë? Rama: Preferoj të mos mbetem në pritje