LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Mbizotëron qetësia, ligji dhe vetëm ligji!’/ Anila Hoxha s’e ndal IRONINË: Bajrajt dolën kristal, “të fortët”

18 Qershor 2021, 08:14 Nga DOSJA
‘Mbizotëron qetësia, ligji dhe vetëm ligji!’/ Anila

TIRANË– Gazetarja Anila Hoxha ka komentuar aksionet e fundit të forcave speciale të RENEA, i zhvilluar në 5 qytete të ndryshme të vendit, ku krimi është më “aktiv”. Me ironi, Hoxha shkruan se forcat e huaja speciale janë bërë xhelozë për operacionet, ndaj edhe duan që të vijnë në Shqipëri. 

“U kap më i fuqishmi në botën e krimit në Vlorë që po pinte kafe në Lungomare, i cili ishte plagosur pak ditë më parë. U konstatua se ai po pinte kafe me shumë sheqer. Të fortët nuk dalin më në Lungomare, por kanë marrë malet nga frika. 15 qytetarë prekën muret dhe nuk e panë dot golin që u shënua. 30 xhepa të kontrolluar. Në Dobrac nuk u gjet asgjë, Bajrat, dolën kristal. Ibrahim Lici nuk u gjet në asnjë xhep të qytetarëve, të cilëve turp t’u vijë që dolën pa armë. Mbizotëron qetësia, ligji dhe vetëm ligji!,“-shkruan ajo.

POSTIMI I PLOTË:

Rezultatet po i radhis jo për mburrje dhe as për lëvdata dhe përpos bilancit fantastik dhe shumë të frytshëm, kam një falënderim për drejtuesit e përkushtuar në detyrë. Për secilin prej tyre faleminderit, megjithëse kanë bërë xhelozë edhe sivëllezërit specialë nëpër botë. SËAT po përgatitet të dalë kontrolle nëpër lokale për raste të ngjashme si këtu, pra pa patur situatë pengmarrjeje, kërcënimi, apo ndonjë personazhi shumë të rrezikshëm që duhet rrethuar bazuar në informacione. Njësoj edhe britanikët. Forcat speciale franceze GIGN po çmenden nga xhelozia, nuk mbeten pas edhe specialet italiane. ECO COBRA në Austri po lutet të vijë me mision në Shqipëri, mbasi atje ku është nuk ka liderë të hairit. Ndërkohë për inat të tyre, ju vë në dijeni se çfarë arritën RENEA jonë që zbriti në rrugë sipas udhëzimeve të ndritura të vizionarëve, të cilët i falënderojmë: 1. U kap më i fuqishmi në botën e krimit në Vlorë që po pinte kafe në Lungomare, i cili ishte plagosur pak ditë më parë. U konstatua se ai po pinte kafe me shumë sheqer. Po kështu siç e keni parë në filmimet cilësore të vetë policisë, shtatë qytetarë u shtrinë barkas në të njëjtën kafene me 7 pranga të vendosura në total. Mbasi filmimi u krye me cilësi të lartë, atyre pastaj iu hoqën, mbasi nuk bëhen pis prangat me shtetas që e pinë kafen pa sheqer. 14 xhepa të kontrolluara. Një pistoletë e kapur. Në xhepat e qytetarëve, nuk u gjet asnjë nga vrasësit e narkotrafikut në këtë qytet. Të fortët nuk dalin më në Lungomare, por kanë marrë malet nga frika. 2. Makinë luksoze në Elbasan, e bllokuar. 28 qytetarë me krahë lart. 56 xhepa të kontrolluar. As Talo as Klement Xhaferri, nuk e kishin marrë vesh, që RENEA-n e kishin nxjerrë në rrugë. Ndaj ndenjën të qetë në shtëpitë ku fshihen prej kohësh. Në xhepat e asnjërit prej qytetarëve, nuk u gjet as Klementi as Talo. 3. 15 qytetarë prekën muret dhe nuk e panë dot golin që u shënua. 30 xhepa të kontrolluar. Në Dobrac nuk u gjet asgjë, Bajrat, dolën kristal. Ibrahim Lici nuk u gjet në asnjë xhep të qytetarëve, të cilëve turp t’u vijë që dolën pa armë. 4. 20 qytetarë në Fier të shtrirë. Një 27-vjeçar i panjohur deri më tani dhe aspak famous (turp t’i vijë) u gjet me pistoletë. As në xhepat e tij nuk u gjet ndonjë trafikant kokaine, që fshihej në Fier. Si rezultat i aksionit të suksesshëm, që zbriti në tokë, vetë drejtuesit e lartë të policisë u zbulua: 1. Kafja më e mirë në ngjyrë jeshile bëhet në Vlorë. 2. Tava e peshkut është më e mirë në Shkodër. 3. Në Fier i qajnë byrekët me miell. 4. Në Elbasan kanë talent për kalastren. 5. RENEA ka mësuar të pozojë para kamerave. 6. Të shumëkërkuarit i ka zënë frika dhe nuk dalin më në rrugë. 7. S’ka më drogë, s’ka më trafikantë, s’ka më Talo, Ibrahim, Klement e të tjera. Mbizotëron qetësia, ligji dhe vetëm ligji! 

(k.m/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet aksioni i renea anila hoxha aksioni i renea anila hoxha

Sondazh

Poll

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës