LIVE UPDATES
Sport

“Lukaku në stol, riktheni Brojën”! Tifozët e Chelsea-t thirrje klubit: ja reagimet

4 Dhjetor 2021, 22:24 Nga DOSJA
“Lukaku në stol, riktheni Brojën”! Tifozët e

ANGLI-Armando Broja shënoi në ndeshjen e sotme të Southampton kundër Brighton. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ishte fantastik me lëvizjen e bërë në zonë dhe më pas e çoi topin në rrjetë.

Ky ishte goli i pestë sezonal i Brojës, që numëron tre gola në Premier League dhe dy në Kupë. Kartonin e sulmuesit e zotëron skuadra e Chelsea-t, ndërsa tifozët e skuadrës londineze kanë nisur t’i kërkojnë trajnerit Thomas Tuchel që të kthejë sa më parë Brojën, madje mundësisht që në janar pas humbjes 3-2 ndaj West Ham.

Gjendja e Lukakut nuk është opitmale, ndërsa Kei Havertz ende nuk po ambjentohet me mekanizmat e trajnerit gjerman. Sulmuesi shqiptar tashmë është kthyer në një idhull të tifozëve të Southampton dhe tifozët e Chelsea-t mund të kenë zili që Lukaku nuk është aq klinik sa lojtari i tyre i huazuar që po ngre peshë stadiumin “St Mary.”Këtu është reagimi në Twitter nga disa tifozë të Chelsea-t.

@ProphetChijioke said: BROJA duhet të merret në janar dhe Lukaku të ulet në stol”

@CFC_Matt__ ërote: ‘ëe  E lamë Brojën të huazohej dhe mbajtëm ëerner dhe paguam 100 milionë për Lukakun…”

@BulgarianCF controversially stated:  Unë do të merrja Broja para Lukakut në çdo ditë të javës.”

@_ksante worryingly put: “Armando Broja pa papërvojë, të cilin e dërguam në huazim vetëm për të blerë eksperiencën e Romelu Lukakut, ka të njëjtin numër golash si Romelu Lukaku këtë sezon, në më pak minuta.”

@sidelinestaëry tweeted: ‘Bin Lukaku and bring Broja back home.’ “Bin Lukaku, ktheni Brojën në shtëpi.”

@FullBackMaestro demanded Marina Granovskaia to take urgent action:  Anuloni huazimet e Brojës dhe Gallagher dhe kthejini sa më shpejt! Broja ka të njëjtin numër golash ​​si Lukaku.”

Finally, @Jhovan__ like many others said: ‘Broja > Lukaku.’

E.Ç (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport armando broja chelsea southampton armando broja chelsea southampton

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive