LIVE UPDATES

armando broja

Sport 1 Nëntor 2020, 09:17

Armando Broja i jep fitoren e radhës Viteshes

HOLANDE – Armando Broja ka filluar të njihet në Holandë si bomber, kjo për shkak të paraqitjes shumë të mirë dhe golave të shënuar për skuadrën e tij, Viteshen....

Sport 18 Tetor 2020, 14:29

VIDEO/ Broja shënon dy herë ndaj Den Hag

HOLANDE – Vërtet nuk arriti të shënojë në dy ndeshjet me përfaqësuesen ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë, por Armando Broja vazhdon të tregojë një formë shumë të ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Armando Broja flet për ndeshjen me Hungarinë dhe zbulon bisedën me Tuchel, para se të ikte nga Chelsea - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Armando Broja flet për ndeshjen me Hungarinë dhe zbulon bisedën me Tuchel, para se të ikte nga Chelsea

7 Tetor 2021, 18:09 Nga DOSJA

DURRES – Armando Broja është ‘heroi’ i dy ndeshjeve të fundit të Kombëtares sonë, sidomos në ndeshjen me Hungarinë, ku shënoi edhe golin e fitores në minutat e fundit, por edhe ndaj San Marinos më pas, ku dhuroi gola dhe assist për kuqezinjtë. Po kush është shtatlarti 20-vjeçar i sulmit kuqezi? Mësojeni në intervistën që ai ka dhënë për “Top Channel”

“Unë jam lindur në Angli, pak larg Londrës, së bashku me dy motrat e mia. Por familja ime, mami dhe babi, kanë lindur në Koplik, ne jemi malësorë”.

Si i lindur atje dhe i rritur suksesshëm në akademinë e Chelsea, a keni patur oferta për të luajtur me Anglinë?

“Përpara një viti e ca, kur do të luaja për Kombëtaren e Shqipërisë, më kërkoi përfaqësuesja e Anglisë U21. Por unë zgjodha Shqipërinë, për veten, por edhe për babin edhe mamin”.

Gjatë merkatos së verës, i rikthyer nga Vitese e kampionatit holandez ku ishte huazuar, Broja rikthehet te Chelsea, ku trajneri Tuchel kërkoi me ngulm që të qëndronte.

“Ai më tha mua, të kam shumë qejf, je shumë lojtarë i mirë, je luftarak, punon fort dhe prandaj të kam qejf se mbi të gjitha je shumë i ri. Këtu mundesh të mësosh nga Lukaku dhe Werner, që janë sulmues shumë të mirë. Por unë mora vendimin që të ikja, është gjë shumë e mirë që Southamptoni më kërkoi me ngulm. Për mua është shumë mirë që të fitoj eksperiencë dhe minuta”.

Ndërkohë, në prag të ndeshjes në Budapest, të gjithëve i kujtohet ai gol që shënove ndaj Hungarisë, vërtet na dha fitoren, por ama mes shumë dirthërimash.

“Ka qenë gol shumë i vështirë. Pas ndeshjes, kur pashë videon, vura re edhe Uzunin, por në atë moment në lojë, nuk e kisha parë. Kam qenë duke tribluar, i ika mbrojtësit dhe gjuajta në portë. Këto janë gjëra që ndodhin shumë shpejtë, ajo gjuajte hyri gol dhe më ndihmoi Zoti aty”.

Po për ndeshjen në Budapest?

“Ata kanë lojtarë të mirë, kanë edhe kualitete, por edhe ne kemi një skuadër shumë të mirë. Këtu në Shqipëri ne luajtëm mirë, por na mungoi goli, ai gol që erdhi në fund me pak fat dhe me ndihmën e Zotit morëm 3 pikë. Por atje ka për të qenë e vështirë, nuk do të kenë as tifozët, por për ne është rëndësishme me fitu 3 pikët, vetëm kjo na duhet 3 pikët”.

 

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport armando broja budapest chelsea hungarinë jam lindur në angli kanë lindur në koplik ndaj san marinos më pas ne jemi malësorë southamptoni tuchel armando broja budapest chelsea hungarinë jam lindur në angli kanë lindur në koplik ndaj san marinos më pas ne jemi malësorë southamptoni tuchel

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra