LIVE UPDATES
Aktualitet

“Non grata” në SHBA, por Berisha takim online. Sulmon Yuri Kim: Dil nga selia e PS

5 Dhjetor 2021, 17:09 Nga DOSJA
“Non grata” në SHBA, por Berisha takim online. Sulmon Yuri Kim:

TIRANË– Një vendim “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit ka ndaluar ish-kryeministrin Sali Berisha që të shkelë në SHBA, por është e ka ndaluar që të lidhet online me mbështetësit e tij dhe ish-zyrtarë të Partisë Demokratike. Berisha u shoqërua sot nga kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi dhe Sekretari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Grigels Muçollari.

Gjatë fjalës së tij, më e shkurtra që ka mbajtur ndonjëherë në Foltore, duke u lënë demokratëve më shumë kohë, Berisha nuk la pa sulmuar edhe kreun aktual të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, por edhe ambasadoren amerikane, Yuri Kim. Në fjalën e tij, ish-kryeministri tha se ambasadorja sillej si sekretare ideologjike e Partisë Socialiste. Por Berisha nuk ishte i vetmi!

Një tjetër mbështetës i Berishës, presidenti i nderit të shoqatës “Vatra”, i prezantuar si Agim Rexha, akuzoi Yuri Kim për sjellje jo demokratike dhe se po mbështet hapur Partinë Socialiste.  Por kjo nuk është Foltorja e fundit e Berishës, pasi në datë 8 dhjetor, vetëm 3 ditë para Kuvendit Kombëtar të PD-së, ish-kryeministri do të takohet me studentët e dhjetorit ’91, por edhe studentë të tjerë, aktivistë në PD.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Do jetë Foltorja e fundit! Kë do takojë Berisha më datë 8, rikthen ‘nostalgjikët’

LIVE me Amerikën! Berisha sulmon ambasadoren Kim: Sekretare ideologjike e PS-së!

Foltorja/ Presidenti i shoqatës Vatra në SHBA-ambasadores Kim: Mos u përfshi

FOTO-KRAHASIMI/ E njëjta sallë me Ramën? Nga po flet Berisha me demokratët në ‘USA’

Foltorja me Amerikën! Berisha flet më shkurt se kurrë para demokratëve: Të pyesin…

Foltorja me Amerikën! Berisha flet më shkurt se kurrë para demokratëve: Të pyesin…

Berisha sfidon “non grata-n”!Gjetja për të shkuar në Amerikë, nderon e himnin e SHBA

Me G-class në mes të Amerikës! Demokratët nuk pyesin për “non grata”, nisin festimet

(k.m.dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore politike aksioni i berishes berisha ne usa sali berisha aksioni i berishes berisha ne usa sali berisha

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh