LIVE UPDATES
Sport

Leo Messi ende pa gol në Ligue 1: Thierry Henry akuzon trajnerin Mauricio Pochettino

27 Tetor 2021, 06:02 Nga DOSJA
Leo Messi ende pa gol në Ligue 1: Thierry Henry akuzon trajnerin Mauricio

FRANCE Ylli Lionel Messi, që u bashkua me bujë të madhe këtë verë me Paris Saint-Germanit, por ende nuk ka shënuar gol në Ligue 1. Edhe në derbin ndaj Marseille, “Pleshti” nuk e gjeti rrugën e rrjetës, dukuri të cilën ai e ka përjetuar në sezonin 2005/2006, kur iu deshën atij gjashtë ndeshje për të shënuar golin e tij të pare në kampionat. Ndërkohë, në Champions League, argjentinasi ka realizuar 3 gola në tre ndeshje të luajtura për PSG-në.

“Kemi një ekip me lojtarë shumë të talentuar dhe po punojmë vazhdimisht që të përmirësohemi. Nuk jam aspak i shqetësuar me situatën e Messit”,– ka thënë Pochettino, duke u përpjekur ta çdramatizojë situatën, i cili ka nisur të bëhet përgjegjës për rastin.

Por ish-sulmuesi i Francës, Thierry Henry, që ka qenë bashkëlojtar i Messit te Barcelona, ka qenë i drejtpërdrejtë dhe e ka akuzuar Mauricio Pochettinon për formën e argjentinasit në kampionat. Ai mendon se Messi është i izoluar te PSG-ja dhe ky është problemi kryesor që ai ende nuk ka shënuar në Ligue 1.

“Messi është i izoluar te Barcelona dhe nuk po e prek topin shumë. Unë nuk po them se ai nuk është i lumtur në ekipin e ri, por thjesht nuk po e prek topin. Ai duhet të luajë në mes, pasi nuk mund ta bëjë dallimin nga krahu i majtë. Nëse luan në mes, ai mund t’i japë ritëm lojës së Parisit dhe kjo është mënyra më e mirë, që Messi mund të përshtatet në sulm me Neymarin dhe Mbappen. Mesi nuk thotë shumë fjalë, ai flet me topin. Tani, skuadra luan për Kilianin. Topi më shumë shkon te ai. Dhe në këtë ekip ka shumë dirigjentë”,- ka deklaruar Thierry Henry.

B.T (Dosja.al)

 

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport bashkëlojtar i messit te barcelona ish-sulmuesi i francës ka akuzuar mauricio pochettinon me neymarin dhe mbappe me paris saint-germanit në champions league në derbin ndaj marseille thierry henry ylli lionel messi bashkëlojtar i messit te barcelona ish-sulmuesi i francës ka akuzuar mauricio pochettinon me neymarin dhe mbappe me paris saint-germanit në champions league në derbin ndaj marseille thierry henry ylli lionel messi

Sondazh

Poll

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë