LIVE UPDATES

ylli lionel messi

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Super-ylli Lionel Messi, gati të bashkohet me Inter Miami të David Beckham… - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Super-ylli Lionel Messi, gati të bashkohet me Inter Miami të David Beckham…

4 Janar 2022, 10:56 Nga DOSJA
Super-ylli Lionel Messi, gati të bashkohet me Inter Miami të David

SHBA – Edhe pse Lionel Messi po jeton sezonin e tij të parë me PSG dhe thashethemet për të ardhmen e tij nuk kanë vonuar të shfaqen, ndonëse kontrata e “Pleshtit” është në fuqi edhe për sezonin e ardhshëm. Ditët e fundit ka nisur të qarkullojnë fjalë, se ylli argjentinas më në fund do të shkojë te MLS në vitin 2023 dhe do të luajë me Inter Miami.

Sipas informacioneve të “Mirror”, skuadra e David Beckham po udhëheq garën për të marrë shërbimet e lojtarit nga Rosarios. Megjithatë, lëvizja mund të realizohet vetëm pasi të përfundojë kontrata e futbollistit me PSG-në. Megjithëse New York City është gjithashtu në garë, interesat me e kompanisë “City Football Group” janë ftohur, pasi ai vendosi të nënshkruajë me PSG-në në vend të Manchester Cityt.

Në moshën 34-vjeçare, Messi do të mendonte futbollin në SHBA, si destinacionin kryesor për t’i dhënë lamutumirën futbollit të luajtur. Nga ana tjetër, Leo tashmë ka një pronë në Miami, kështu që problemet për të gjetur një vend të përshtatshëm për familjen e tij do të zgjidheshin nëse do të vendoste të shkonte me Interin.

Gjithashtu në muajt e kaluar, sulmuesi ka komentuar, se do të dëshironte të jetonte edhe përvojën e të luajturit në ligën amerikane. Ndërkohë që Beckham e ka bërë të qartë se do të dëshironte të kishte yjet e mëdhenj të futbollit në skuadrën e tij.

Prandaj edhe Inter Miami ka joshur shumë Messin të nënshkruajë një marrëveshje me ta, ndaj ata shpresojnë që më në fund vitin e ardhshëm ta kenë “Pleshtin” midis tyre, për të ndërtuar një projekt të madh dhe ambicioz.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport david beckham lionel messi inter miami ka joshur shumë messin largimit të lionel messit nga barcelona lionel messi për prezantimin e lionel messit. david beckham lionel messi inter miami ka joshur shumë messin largimit të lionel messit nga barcelona lionel messi për prezantimin e lionel messit.

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive