Aktualitet

Horror në Pogradec/ 44-vjeçari me probleme të shëndetit mendor i pret kokën të ëmës e ia var në derë, plagos dhe të vëllanë, nuk pendohet (E shkuara dhe denoncimet)

VIDEO
 • Olsi Çekiçi nuk pendohet: Kjo do ndodhte një ditë, amanet vajzën dhe vëllanë
 • Dhunonte dhe të bijën çdo ditë, zbardhen detaje nga horrori në Pogradec
 • Pasi e theri me thikë, djali vari kokën e nënës tek dera
 • I dënuar për drogë, ky është Olsi Çekiçi, 44-vjeçari që masakroi për vdekje të ëmën me thikë
 • Ishte me penallti, fliste me vete, kush është ai doktor që e nxorri nga çmendina
 • Dosja.al mëson se 44-vjeçari, që shikoni dhe në foto,  i ka prerë kokën nënës së tij Firdes Çekiçit, pas një sherri që ka ndodhur mes tyre, dhe ia ka varur në derë. Përpara krimit të rëndë, mësohet se Olsi është përleshur edhe me të vëllanë që ndodhej në shtëpi në atë momente. Ky i fundit ka përfundur në spital me plagë të rënda në kokë.
  Featured image of article: Horror në Pogradec/ 44-vjeçari me probleme të shëndetit mendor i pret kokën të ëmës e ia var në derë, plagos dhe të vëllanë, nuk pendohet (E shkuara dhe denoncimet) Olsi Cekici, vendi i ngjarjes dhe fqinjet

  POGRADEC– Skenë të ngjashme me filmat horror ka tronditur Pogradecin ditën e sotme. Olsi Çekiçi, 44 vjeç, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor ka masakruar me thikë nënë e tij, duke e lënë të vdekur. Dosja.al mëson se 44-vjeçari, që shikoni dhe në foto,  i ka prerë kokën nënës së tij Firdes Çekiçit, pas një sherri që ka ndodhur mes tyre, dhe ia ka varur në derë.

  Fillimisht, Olsi Çekiçi ka qëlluar me dru nënën e tij Firdese Çekiçi. Mes tyre ka ndërhyrë vëllai i autorit të krimit, por nuk ia dalë dot mbanë që t’i ndajë. Çekiçi ka plagpsur dhe të vëllanë dhe më pas ka marrë kosën dhe i ka prerë kokën të ëmës.

  Kokën ia vari tek dera e jashtme, ndërsa trupin ia la në tokë. I vëllai i 44-vjeçarit ka përfundur në spital me plagë të rënda në kokë. E gjithë skena është parë edhe nga vajza e autorit të krimit, 15-vjeçarja që jetonte në të njëjtën banesë ku gjyshja e saj u masakrua për vdekje.

  Më pas, Çekiçi është vënë në pranga. Ai nuk ka bërë rezistencë gjatë arrestimit, ndërsa policëve që panë edhe trupin e nënës së Olsit të ndarë nga koka, u ka thënë që të mos afroheshin tek gjaku, pasi kishte magji. “Mos u afroni se ka magji,”- mësohet të ketë thënë ai.

  Dosja.al mëson se në deklaratën përpara policisë, Çekiçi është shfaqur i qetë dhe është shprehur se ky krim, do të ndodhte një ditë.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Nuk pendohem. Kjo gjë do të ndodhte një ditë, amanet vajzën dhe vëllanë,”- mësohet se ka rrëfyer Olsi, duke mos shfaqur pikë pendese.

  Sherret dhe konfliktet e nënës me Çekiçin kanë qenë të vazhdueshme. E ndjera rezulton se e ka denoncuar shumë herë në polici për dhunë 44-vjeçarin, që rezulton të ketë probleme të shendetit mendor.

  Ai është dënuar për përdorim të lëndëve narkotive në Itali,  Greqi dhe Belgjikë. Ai gjithashtu ka vuajtur dënimin në vendin tonë në burgun e Zaharisë dhe vetëm pak muaj më parë, mësohet se është shtruar në spitalin psikiatrik të Elbasan për t’u kuruar. Olsi ishte i divorcuar dhe ushtronte dhunë edhe mbi të bijën e mitur, por pavarësisht denoncimeve të shumta, vijonte të ishte i lirë dhe të jetonte në të njëjtën banesë me pjesën tjetër të familjes.

  (g.sh;f.m/dosja.al)

  • 22:07

   “Mos u afroni se ka magji”/ Olsi Çekiçi u arrestua i përlyer në gjak, çfarë i tha policisë kur pa kokën e nënës së 44-vjeçarit të ndarë nga trupi

   Olsi Çekiçi, 44-vjeçari me probleme të shëndetit mendor që i preu kokën të ëmës me thikë u vu në pranga teksa ishte i përlyqer me gjak. Në momentin që policia ka ‘zbarkuar’ në Buçimas, në shtëpinë e familjes Çekiçi ku ndodhi dhe krimi i rëndë, Olsi u ka thënë efketivëve të mos afroheshin. Ai nuk ka bërë rezitencë gjatë arrestimit, ndërsa policëve që panë edhe trupin e nënës së Olsit të ndarë nga koka, u ka thënë që të mos afroheshin tek gjaku, pasi kishte magji. “Mos u afroni se ka magji,”- mësohet të ketë thënë ai.

  • 21:51

   I preu kokën të ëmës me thikë, Olsi Çekiçi nuk pendohet: Kjo do ndodhte një ditë, amanet vajzën dhe vëllanë

   Olsi Çekiçi, autori i krimit makabër në Pogradec, nuk është penduar që i preu kokën me thikë të ëmës dhe ia vari në kangjella. Dosja.al mëson se në deklaratën përpara policisë, Çekiçi është shfaqur i qetë dhe është shprehur se ky krim, do të ndodhte një ditë. “Nuk pendohem. Kjo gjë do të ndodhte një ditë, amanet vajzën dhe vëllanë,”- mësohet se ka rrëfyer Olsi, duke mos shfaqur pikë pendese.
  • 20:10

   Del FOTOJA/ I dënuar për drogë, ky është Olsi Çekiçi, 44-vjeçari që masakroi për vdekje të ëmën me thikë ishte shtruar dhe në spital psikiatrik

   Personi që po shikoni në foto është Olsi Çekiçi, 44-vjeçari me probleme të shëndetit mendor, që mbrëmjen e sotme masakroi me thikë për vdekje nënën e tij. Dosja.al mëson se Çekiçi është një person me preçedentë të mëparshëm penalë, dhe është dënuar për përdorim të lëndëve narkotike.

   Olsi Çekiçi
  • 20:04

   Dhunonte dhe të bijën çdo ditë, zbardhen detaje nga horrori në Pogradec, e ëma e kishte denoncuar 44-vjeçarin shumë herë në polici

   Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja e rëndë në fshatin Buçimas të Pogradecit, ku djali, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor, vrau me thikë nënën. Ngjarja e sotme i ngjan një filmi horror, pasi Olsi Çekiçi, pasi i preu me thikë kokën nënës së tij, e vari tek dera. Edhe pse ishte me kartelë ai nuk pranonte të merrte ilaçet. Po ashtu në spital ka përfunduar edhe vëllai i autorit, pasi është plagosur me thikë në kokë. Së bashku me viktimën, autorin dhe të plagosurin, në banesë jetonte edhe vajza 15-vjeç e Olsi Çekiçit.

  • 20:01

   Horrori në Pogradec/ Pasi e theri me thikë , djali vari kokën e nënës tek dera

   Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja e rëndë në fshatin Buçimas të Pogradecit, ku djali, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor, vrau me thikë nënën. Ngjarja e sotme i ngjan një filmi horror, pasi Olsi Çekiçi, pasi i preu me thikë kokën nënës së tij, e vari tek dera.

   Foto ilustruese

   Edhe pse ishte me kartelë ai nuk pranonte të merrte ilaçet. Po ashtu në spital ka përfunduar edhe vëllai i autorit, pasi është plagosur me thikë në kokë.

   Së bashku me viktimën, autorin dhe të plagosurin, në banesë jetonte edhe vajza 15-vjeçe e Olsi Çekiçit.

  Shto Koment