LIVE UPDATES
Art&Argëtim

‘Ky shpifsira ia hodhi!’/ Stresi rihap çështjen e përdhunimit të Ajsit nga Leonard Bombaj, reperi KËRCËNON regjisorin:

21 Maj 2021, 07:15 Nga DOSJA

TIRANË– Reperi Stresi iu është rikthyer dhe një herë çështjes mes tij dhe Leonard Bombajt. Kjo nisi pas reagimit që reperi bëri për rastin e përdhunimit në Mirditë, aty ku një 15-vjeçare abuzohej seksualisht nga 5 të rritur.

Më pas Stresi postoi një foto në ‘Instastory’ aty ku shihet se kishte bërë një kërkim në ‘Google’ për rastin e regjisorit Leonard Bombaj dhe Ajsi Xhaxhajt. Vite më parë kur ngjarja u bë publike, Stresi i doli në mbrojtje Ajsit duke kërkuar dënim për Bombajn. Stresi shkroi në instastory: Duhet djegur dhe ky shpifsira po ky ja hodhi’.

Më pas Stresi ka publikuar shkrime të portaleve të bëra vite më parë. Ai shkruan se qënie si Bombaj duhen tërhequr zvarrë, veprim të cilin do ta bëjë sapo të vijë në Tiranë.

‘Në fakt e laga me shurrë keni rrejt’. ‘Unë e dënova për pengmarrje dhe keq trajtim sepse nuk e lejova aktivitetin e tij. Kurse ky monstra u shpall i pafajshëm për abuzim seksual të një vajze të vogël, sa e padrejtë kjo jetë. A ka bij nënash shqipria? Ulni more terhiqni zvarrë, kta njerëz që dolën jashtë natyrës jasht ligjeve të madhit zot jashtë njerzillëkut. Dhe ky është maniak. Ty tkam degjeneru sa herë të kam pa. Next time i promise u dot terheq zvarrë nëpër Tiron do ta shijoj në maximum sepse po ju vjen dita juve cuna perversa. 

Çfarë ka ndodhur në 2010 mes Ajsi Xhaxhajt dhe Leonard Bombajt? Pse ndërhyri Stresi?

Ajsi në fëmijërinë e saj ishte potagoniste në rolet e SiraFilm, të regjisorit Leonard Bombajt. Ajsi Xhaxhaj asokohe ishte një vajzë e vogël e cila po përjetonte një famë që jo çdo moshatar i saj mund ta kishte. Në 2010, mediat u bombarduan me lajmin që Ajsi Xhaxhaj kishte kallzuar në polici Leonard Bombajn për përdhunim. Në atë kohë Ajsi ishte vetëm 15 vjeçe. Nga ana tjetër Leonard Bombaj e kundërshtoi akuzën dhe shkroi një libër pas kësaj historie, të titulluar “Në emër të Atit, të Bijës dhe Shpirtit të Zbathur”.

Mediat aluduan që kjo mund të ishte një sajesë e Ajsit për famë por për herë të parë pas shtatë vitesh nga denoncimi se ishte abuzuar seksualisht nga Bombaj. Në moshën 15 vjeçare e ndihmuar nga Stresi, ajo bëri publike ngjarjen dhe kërkoi dënimin e Bombajt. Pavarësisht mohimit të akuzave, Stresi në vitin 2011 ka kërcënuar me armë regjizorin duke e bërë fajtor për abuzim me Xhaxhaj, akuza që nuk u vërtetuan kurrë.

Në vitin 2011 reperi në një intervistë u shpreh se i ka ardhur në ndihmë Ajsi Xhaxhaj dhe i ka shpëtuar jetën pasi gjendja e saj u përkeqësua dhe askush se dinte çfarë i kishte ndodhur.

Regjisori për të gjithë ngjarjen u shpall i pafajshëm. Ai vazhdoi karrierën e tij, ndërsa Ajsi nuk ‘shkëlqeu’ dot si në periudhën e fëmijërisë së saj.

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

showbiz showbiz ajsi xhaxhaj leonard bombaj stresi ajsi xhaxhaj leonard bombaj stresi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE