LIVE UPDATES
Art&Argëtim

E rëndësishme t’i përkushtoheni vetes, shenjat që do kenë një intervistë të rëndësishme! Do keni shanse për tu prom

21 Maj 2021, 05:04 Nga DOSJA
E rëndësishme t’i përkushtoheni vetes, shenjat që do

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje do të jenë mjaft rezultativ në punë këtë të premte. Ata që janë në kërkim të një pune të re duhet të konsultohen me një anëtar të familjes ose me një mik. Sa i përket jetës personale përpiquni të zgjidhni konfliktet me miqtë sa më shpejt të mundeni.

Demi

Keni shumë shanse për t’u promovuar gjatë ditës së sotme. Rekomandohet t’i kushtoni më shumë vëmendje vetes dhe veçanërisht shëndetit tuaj. Përpiquni të ecni sa më shumë në këmbë dhe bëni ushtrime në ajër të pastër.

Binjakët

Duket sikur shefi në punën tuaj nuk i kupton nevojat e punonjësve, megjithatë mos lejoni që kjo të ndikojë në moralin tuaj. Nëse keni ndërmend të ankoheni lidhur me këtë, sigurohuni mire para se të flisni. Ka gjasa që të keni fat, nëse planifikoni t’i blini artikuj të rëndësishëm.

Gaforrja

Lërini të tjerët të merren vetë me punët e tyre. Mund të keni qëllime shumë të mira, por një person nuk mund të ndihmojë këdo. Përpiquni të fokusoheni në punën tuaj, pasi do t’ju shfaqen mundësi për rritje profesionale.

Luani

Do të jetë një nga ato ditë, ku gjithçka do të shkojë mbarë. Nëse keni ndërmend të blini diçka të kushtueshme, është dita e duhur për ta bërë këtë. Megjithatë tregohuni të kujdesshëm kur të bëni pagesën. Marrëdhënia në çift do të jetë e shkëlqyer.

Virgjëresha

Është e rëndësishme t’i përkushtoheni vetes. Ka gjasa që të zhvilloni një intervistë të rëndësishme gjatë kësaj të premte. Përpiquni të shmangni shprehjet klishe, por ndjehuni të lirë ta shpreheni ashtu sikurse ju dëshironi.

Peshorja

Fokusohuni më shumë tek e tashmja dhe jo tek ato çfarë mund të ndodhin në të ardhmen e afërt, pasi kjo do të bënte që të humbnit disa mundësi të rëndësishme. Ndaj, shfrytëzoni momentin dhe përpiquni të ecni përpara.

Akrepi

Eksperimentet tuaja të fundit me stilin e veshjes ka gjasa që t’ju shpërblehen nesër, pasi do të fitoni vëmendjen e një personi mjaft interesant. Megjithatë mos u joshni nga komplimentet e tepërta. Qëndroni pranë atyre që ju kanë mbështetur gjithmonë dhe do të ishte e udhës ta shprehnit vlerësimin për to.

Shigjetari

Nëse sot do të keni më shumë kohë të lirë se ditët e tjera, përpiquni ta menaxhoni sa më mirë atë. Rekomandohet të merrni këshillën e një mikut tuaj lidhur me këtë. Bëni shumë kujdes nëse keni ndërmend të bëni blerje të ndryshme këtë të enjte.

Bricjapi

Mund t’ju vijë një ide , e cila do t’ju duket brilante. Partneri/partnerja mund të kërkojnë më shumë vëmendje nga ana juaj dhe ka gjasa të shfaqen probleme mes jush, te cilat do të kalojnë shpejt. Bëni kujdes me regjimin ushqimor.

Ujori

Mund t’ju kërkohet të ndërmerrni një vendim të rëndësishëm. Ka gjasa t’ju duhet të hiqni dorë nga një marrëdhënie e papërcaktuar. Analizoni çdo detaj lidhur me një vendim të mundshëm dhe tregohuni të fortë për të zgjedhur opsionin më të mirë.

Peshqit

Dita e sotme nuk do të shkojë ashtu sikurse ju e kishit menduar, sidomos nëse nuk keni fjetur aq sa duhet. Vëzhgoni me kujdes njerëzit rreth jush dhe tregohuni të gatshëm nëse dikush do të ketë nevojë për ndihmën tuaj.

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

horoskopi horoskopi parashikimi i horoskopit 21 maj 2021 parashikimi i horoskopit 21 maj 2021

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013