LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Koha të kujdeseni për financat tuaja! Parashikimi i horoskopit për ditën e shtunë, shenja që ka ende çështje të pazgjid

2 Tetor 2021, 05:04 Nga DOSJA
Koha të kujdeseni për financat tuaja! Parashikimi i horoskopit

Dashi

Ju duhet të mësoheni me idenë që personat tuaj më të afërt ndërhyjnë në punët tuaja pak më shumë se sa ju do të dëshironit. Me kalimin e kohës ju do i falenderoni ata për ndihmën e tyre. Tani për tani filloni të qetësoni marrëdhëniet tuaja.

Demi

Ju ende keni detyra dhe çështje të pazgjidhura prandaj sa më shpejt të nisni të merreni me to aq më shpejt do filloni të ndiheni më mirë. Jini entuziastë në atë që bëni, por gjithashtu nuk duhet ta shqetësoni veten.

Binjakët

Dielli në Peshore në këtë periudhë të vitit i bën të gjitha gjërat të mundura, të paktën për ju, kështu që ndaloni së ndjeri keqardhje për veten dhe filloni të zbatoni idetë tuaja. Harroni çfarë nuk shkoi mire në të kaluarën sepse ju do i realizoni ato në të ardhmen.

Gaforrja

Këtë të shtunë 2 tetor do ta keni keni mjaft të lehtë që t’i lejoni njerëzit më afër jush të kuptojnë se si ju ndiheni. Ju mund të jeni një shenjë e ndjeshme dhe e fshehtë por kjo nuk është një justifikim për t’i mbajtur emocionet brenda jush. Mos hezitoni të diskutoni për frikën tuaj.

Luani

Do të ishte shumë gabim të refuzoni një ftesë që do ju bëhet nesër vetëm sepse jeni të ngarkuar me punë. Ju duhet të rregulloni orarin dhe të krijoni kohë për aktivitete argëtuese.

Virgjëresha

Ka ardhur momenti që të merreni seriozisht me gjendjen tuaj financiare. Filloni të kurseni dhe të shpenzoni më pak.

Peshorja

Filloni të bëni gjërat që ju pëlqejnë dhe mos u shqetësoni nëse njerëzit rreth jush do ju kritikojnë për këtë fakt. Mos neglizhoni çështjet që janë të rëndësishme.

Akrepi

Ju ndoshta mund të mos jeni në gjendjen tuaj më të mirë shpirtërore por mos u shqetësoni. Në këtë periudhë të vitit merrni kohë dhe meditoni mbi atë çfarë doni të bëni në jetën tuaj.

Shigjetari

Ju do filloni t’i habisni njerëzit rreth jush me mënyrën se si arrini të përshtateni mjaft thjesht me situatat që vazhdimisht ndryshojnë. Zgjedhjet janë tuajat dhe duhet të përballeni edhe me pasojat.

Bricjapi

Silluni sikur njerëzit rreth jush janë duke kontrolluar çdo lëvizje tuajën, sepse në fakt ata janë duke e bërë këtë gjë. Gjithçka që ju thoni dhe bëni po vëzhgohet prej tyre.

Ujori

Në këtë periudhë të vitit filloni të ndiheni më energjikë se zakonisht. Nëse jeni duke menduar të bëni pushime, tani është koha e duhur për ta bërë këtë gjë, ose të paktën filloni të bëni plane.

Peshqit

Kohët e fundit jeni larguar nga realiteti dhe ka ardhur momenti që të jeni më realist në qëllimet dhe ambiciet tuaja. Mos dëgjoni të tjerët por zemrën tuaj./Noa.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

horoskopi horoskopi parashikimi i horoskopit 2 tetor 2021 parashikimi i horoskopit 2 tetor 2021

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 1 Tetor 2021, 20:54

Fero merr vendimin: Nuk do të këndojë më shqip

GJILAN- Reperi Fero ka hequr dorë nga repi në gjuhën shqipe. Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë reperi me anë të një ‘Instastory’. Ai gjithashtu ka la...

Art&Argëtim 1 Tetor 2021, 16:37

12 filmat që nuk duhet t’i humbisni këtë tetor

SHBA –  Këta janë 12 filmat që do t’ju mbajnë mbërthyer pas ekranit këtë tetor sipas BBC:ANTLERS- Në dramën horror të fundit të prodhuar nga Guiller...

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari