LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Kam lidhje të fshehtë me kolegen e punës”/ I riu kërkon ndihmë nga Dear Deidre: Marrëdhënia me bashkëshorte

1 Tetor 2021, 21:12 Nga DOSJA
“Kam lidhje të fshehtë me kolegen e punës”/ I riu

ANGLI- Një 35-vjeçar ndodhet në vështirësi dhe ka kërkuar ndihmë nga “Dear Deidre” në mediat britanike “The Sun”. Ai ka shpjeguar histsorinë e jetës së tij, në lidhje me martesën që ka. 35-vjeçari është shprehur se martesa me partneren e tij ka marrë fund, dhe se ata nuk flasin fare me njëri-tjetrin edhe pse jetojnë në të njejtën shtëpi.

Duke qenë se nuk ka marrëdhënie të mira me bashkëshorten e tij, ai arriti që të njihet me një vajzë tjetër, e cila është edhe kolegia e tij e punës. I riu i ka kërkua ndihmë “Dear Deidre”, në lidhje me situatën që ndodhet, pasi pa u divorcuar nuk mund të jetë i qetë në një lidhje të re.

Rrëfimi i plotë:

Për tre vjet gruaja dhe unë nuk kemi qenë shumë të afërt, prandaj a është vërtet një ide e keqe që të nis një marrëdhënie të re pa dijeninë e saj? Ne u takuam në një palestër nëntë vjet më parë. Brenda tre muajsh u transferuam në një shtëpi për të nisur bashkëjetesën dhe u martuam pas një viti. Ajo ishte e bukur, e sjellshme dhe lidhja jonë kishte shumë pasion. Ne bënim seks të paktën pesë herë në javë.

Por gjithçka ndryshoi pas lindjes së fëmijës së tretë. Ne grindeshim vazhdimisht ose qëndronim të heshtur, pa folur me njëri-tjetrin për ditë të tëra. Në kohën kur djali ynë ishte dy vjeç, nuk shqetësohesha për të shpëtuar martesën tonë. Tani jam 35 vjeç, ajo është 34 vjeç dhe fëmijët tanë janë shtatë vjeç, gjashtë vjeç dhe tre vjeç. Ne flemë në dhoma më vete dhe gatuajmë ushqimet tona vetë. Diskutuam divorcin, por ajo shqetësohet se do të ishte traumatike për fëmijët.

Një nga koleget e mia në punë vuri re se nuk kisha qenë vetvetja për një kohë të gjatë dhe më tha të dilnim për të pirë. Ne përfunduam duke biseduar për orë të tëra. Nuk mund të mos mendoja se sa shumë doja ta puthja. Unë nuk veprova gjithsesi. Gruaja më ka thënë gjatë një debati se nuk do t’i shoh më fëmijët e mi nëse mëson se e kam tradhtuar. Kolegia dhe unë kemi kaluar shumë kohë së bashku që nga ajo ditë. Jemi dashuruar me njëri-tjetrin, por po ruhemi nga kontakti fizik derisa të jemi një çift legjitim. A po tregohem naiv duke menduar se mund ta mbaj këtë lidhje të fshehtë derisa të ndahemi?.

Përgjigja e “Dear Deidre”:

Ju po rrezikoni shumë. Këto gjëra kanë tendencë të dalin në shesh në mënyrë të papritur. Megjithatë, bashkëshortja juaj do të tregohej mirëkuptuese. Është gjithmonë më mirë të qëndroni së bashku nëse mund t’i zgjidhni problemet. Por të qëndrosh në një marrëdhënie që nuk ka shpresë mund të jetë shumë e dëmshme për fëmijët. Nëse jeni të sigurt se nuk ka të ardhme për martesën ruaj, më mirë tregohuni të sinqertë. Thuajini bashkëshortes që keni takuar dikë.

(I.A/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

kuriozitete kuriozitete dear deidre dear deidre

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 1 Tetor 2021, 20:54

Fero merr vendimin: Nuk do të këndojë më shqip

GJILAN- Reperi Fero ka hequr dorë nga repi në gjuhën shqipe. Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë reperi me anë të një ‘Instastory’. Ai gjithashtu ka la...

Art&Argëtim 1 Tetor 2021, 16:37

12 filmat që nuk duhet t’i humbisni këtë tetor

SHBA –  Këta janë 12 filmat që do t’ju mbajnë mbërthyer pas ekranit këtë tetor sipas BBC:ANTLERS- Në dramën horror të fundit të prodhuar nga Guiller...

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari