LIVE UPDATES
Sport

Kjaer: “Futbolli më i mirë i karrierës sime te Milani. Do të kthehem, më i fortë”…

26 Dhjetor 2021, 15:55 Nga DOSJA
Kjaer: “Futbolli më i mirë i karrierës sime te Milani. Do

ITALI – Udhëtimi sapo ka filluar, por Simon Kjaer nuk është tipi që dorëzohet. Jo pasi pa që vdekja t’i kalonte para syve, teksa ringjalli Eriksenin. Diçka që e bën ta vëzhgojë gjithçka tjetër me sy të ndryshëm, edhe nëse në rastin e Simonit, bëhet fjalë për një dëmtim shumë të rëndë, që do ta largonte atë nga skena për të gjithë sezonin.

Qendrambrojtësi kuqezi foli për ‘TV2 Sport’, transmetuesin danez, duke trajtuar të gjitha temat në 360 gradë. “Eriksen? Ai moment nuk mund të përshkruhet. Dikush mund të përdorë vetëm fjalë, si e tmerrshme, apo e paimagjinueshme. Por këto fjalë nuk mjaftojnë fare”.

Të gjitha në kontekstin e një europiani, që Danimarka e ka nderuar thellësisht. “Fitorja me Rusinë ishte një shpengim dhe një gëzim i madh, së bashku me të gjithë tifozët. Ajo fitore, jo vetëm që na mbajti përpara, por gjithashtu na dha një lloj hapësire të lirë, pas gjithë asaj që kishim kaluar. Dështimi përfundimtar? Në atë moment më pushtoi lodhja, rraskapitja, emocionet dhe vetëdija e ashpër, se tashmë kishte mbaruar. Edhe sot më shqetëson penalltia në gjysmëfinale, që na la jashtë”.

Pastaj, sigurisht që kishte edhe një mënyrë për të folur për Milanin: “Është klubi ku u ndjeva më i qetë. Vendi ku roli im në fushë dhe jashtë saj, më përshtatet më shumë. Ata më zgjodhën për një rol kryesor në një ekip të ri dhe që nga dita e pare, ndoshta luajta futbollin më të mirë të karrierës sime. Ky është dëmtimi i parë serioz në karrierën time dhe është i vështirë, sigurisht, por është gjithashtu pjesë e futbollit. Tani që ndodhi, do të kthehem edhe më i fortë se më parë”.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport Christian Eriksen është rikthyer në fushë dëmtimi që detyroi Simon Kjaer Eriksen? Ai moment nuk mund të përshkruhet Fitorja me Rusinë ishte një shpengim lamtumirën e Christian Eriksen Simon Kjaer nuk është tipi që dorëzohet Christian Eriksen është rikthyer në fushë dëmtimi që detyroi Simon Kjaer Eriksen? Ai moment nuk mund të përshkruhet Fitorja me Rusinë ishte një shpengim lamtumirën e Christian Eriksen Simon Kjaer nuk është tipi që dorëzohet

Sondazh

Poll

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim