LIVE UPDATES
Insights

“Kampiono” mbaje veten, mos qaj! Do rrish ca muaj se do kesh probleme me zemrën e ti

4 Shkurt 2022, 21:21 Nga DOSJA
“Kampiono” mbaje veten, mos qaj! Do rrish ca muaj se do kesh

Nga Flamur Vezaj

U denua kampioni i qeverise Rama qe lejoje kanabizimin e Shqiperise! E bukura eshte se u denua me te njejtet argumente qe dha gjyqtari Ardit Mustafaj qe e shkarkoi KPK-ja! Vetem se keta tre gjyqtaret nga pune publike e derguan ne burg! E keta tre nuk kishin frike dhe rezerva pasi e kane kaluar vetingun dhe ishin te relaksuar! Gjithesesi “sajo qorri” mos u merzit se ti bashke me kryeministrin tend keni qene e “Fronti i se Keqes ne Shqiperi” dhe jo gazetaret! Pasi jeni ju qe kanabizuat Shqiperine dhe bete shume nena te vishen me te zeza, nga vrasjet qe pasuan nga kultivimi e trafikimi i droges! Dhe ti ke qene turpi i asaj ministrie e do mbahesh mend si ministri i qe ndihmoje trafikantet e droges!!

Tu denuan kusherinjet qe ti bashkpunove me ta, tu denuan drejtoret qe emrove ti e numronin parcelat e hashashit, tu arrestuan shoqeruesit e te besuarit e tu qe Benin trafik droge dhe ti akoma pretendoje per pafajesi! Por mos u merzit se kur del nga burgu quhesh I forte! Pastaj kujdes me zemren se do te levize tensioni aty brenda se qelite jane te ftohta! Ose ke mundesi te bashkepunosh e te tregosh pazaret e shefit tend e kolegeve te tu!

#Uroj qe tani keta SPAK-istet e reformes se drejtesise te fokusohen te pasuria jote! Te ajo pasuri qe e fsheh ne emer te treteve ne biznese! Te ajo pasuri qe paguan lobistet ne USA qe mos te flas ambasadorja (e kjo u kujtua vetem pas vendimit tend)! Te ajo pasuri qe te dhuruan kusherinjet e shoqeruesit! Te ajo pasuri qe te deklaron bashkeshortja si “Turizem mjekesore”! Te ajo pasuri qe thua me vjen nga farmacia e prinderve! Te pasuria e atyre qe rrije gjithe diten e kaleronit kuaj qe vlejne dhjetra mijera euro!

#Ne fund, si ndiheni ju deputetet e mazhorances qe mbrojtet Tahirin kur prokuroria kerkoje heqjen e imunitetit te tij!?? Ndiheni te turperuar qe mbrojtet nje kriminel e bashkepunetor te trafikanteve te droges!!! Po Rama si ndihet me dy ministra te tij ne burg!?? Imagjinoni cdo ndodhte ne ne nje vend tjeter ku te kishte opozite te hajrit dhe jo si kjo qe tashme eshte ne Shqiperi! #SajoKujdesSapuninEKerkoNdihmeNgaMiliSeTeRuanAi

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

blog blog denohet saimir tahiri flamur vezaj saimir tahiri denohet saimir tahiri flamur vezaj saimir tahiri

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra