LIVE UPDATES
Insights

Arlindi nuk ka projekt, Qorri është projekt!

Sot, gjëja më e lehtë është të dalësh e të sulmosh Shefqet Kastratin, Samir Manen e Ram Gecin. Asgjë nuk të ndodh. Madje merr ndonjë donacion me raste prej tyre, që t’i atashosh me Ramën. Që në fakt qarkullojnë edhe paratë e tij.

17 Maj 2023, 17:18 Nga Çim Peka
Arlindi nuk ka projekt, Qorri është projekt!
Çim Peka

Të njëjtët gazetarë, që e pranojnë se më 14 Maj nuk kishte zgjedhje por votime, të njëjtët që e pranojnë se euro ra në minimumin historik pasi qindra miliona u përdorën për të blerë vota, të njëjtët që e pranojnë se opozita reale nuk kishte as komisionerë e as numërues, ata që e pranojnë se Rama ia vodhi edhe logon dhe ia fshiu dhe emrin nga fleta e votimit, janë po ata që thonë se opozita humbi dhe se Rama fitoi!

Pastaj shtojnë... ‘jemi kundër Ramës, por Pro Arlind Qorrit (vetëm me opozitën jo), se ky i ka shpallur luftë oligarkëve.

Sot, gjëja më e lehtë është të dalësh e të sulmosh Shefqet Kastratin, Samir Manen e Ram Gecin. Asgjë nuk të ndodh. Madje merr ndonjë donacion me raste prej tyre, që t’i atashosh me Ramën. Që në fakt qarkullojnë edhe paratë e tij.

Ata që nuk mund t’i sulmosh ti Arlind është ‘Tomka dhe shokët e tij’. Ata që nuk guxon të sulmosh janë pronarët e kullave tek ‘Gjykata e Tiranës’, janë ata qe kanë zaptuar bregun e Velipojës, ata që kanë pushtuar bregun e Himarës, ata që sjellin tonelata droge në portin e Durrësit me leje nga shteti. Dhe janë pikërisht këta që kanë bërë diferencën në favor të pushtetit në zgjedhjet lokale.

A i përmend këta Arlind Qorri me emër? Kurrë!

A e dini se sipas BSH, për të rënë në nivelet që ra euro gjatë muajit maj, duhej që në Shqipëri të ishin futur 300 - 400 milionë euro?!

300 - 400 milionë euro për 15 ditë pa turistë vetëm droga mund t’i fusë, askush tjetër.

Dhe çfarë thotë Qorri?!-Rama, Berisha, Meta janë në pushtet dhe janë njëlloj. Në Shqipëri nuk është bërë asgjë në këto 33 vjet, Shqipëria ka shkuar pas, ishim më mirë në komunizëm se nuk kishte korrupsion.

A dini ndonjë diktaturë që nuk vjedh?!

Ajo që të vjedh edhe jetën, nuk të vidhka paratë Arlind?!

Në këto 30 vjet a u krijua ekonomia e tregut?

Në këto 30 vjet a u zhvillua infrastruktura e vendit?

Në këto 30 vjet a u zgjidh problemi energjetik i vendit me nevojat kolosale të kohës?

Në këto 30 vjet, a u bë Shqipëria pjesë e aleancës më të madhe ushtarake botërore duke sjellë garanci për këtë vend?

Në këto 30 vjet, a u bë e mundur lëvizja e lirë e shqiptarëve?!

Kush ishte në krye të shtetit kur u bënë këto? - E djathta e brishtë shqiptare, Arlind!

Ishim më mirë në kohë të Enver Hoxhës kur nuk kishim asgjë nga këto?!

Po, në këto 30 vjet Shqipëria u shndërrua edhe vendi kryesor transit i drogave të forta nga Azia në Europë.

Në këto 30 vjet u shndërrua Shqipëria edhe në prodhuesin kryesor të kanabisit.

Në këto 30 vjet u kthye në sistem edhe blerja masive e votës me lekët e kontenierëve të drogës.

Në këto 30 vjet u kthye në sistem edhe shndërrimi i administratës civile në administratë elektorale.

Në këto 30 vjet u bë e mundur edhe që bandat të prodhojnë në çdo palë zgjedhje, rreth 30 deputetë nga 140 që ka parlamenti.

Po kush e drejtoi dhe po e drejton Shqipërinë kur ndodhën këto, Arlind?!

Atëherë, si qenkan njëlloj Berisha dhe Rama, zoti Qorri?!

Prandaj Arlind ti nuk ke projekt!

Ti je projekt! Dhe je projekt i Ramës, sepse Rama sot ka nevojë vetëm për një gjë, për ata që i japin zë, tezës se të gjithë janë njëlloj.

E gjithë sjellja jote dhe artikulimi juaj është ai i ‘MJAFT’, edhe mbështetësit janë të njëjtë.

Të njëjtën gjë bënte dhe Nano e Rama me Veliajn atë kohë. U jepte hapësirën televizive në TV-të e tyre për të thënë se të gjithë janë njëlloj.

Si ka mundësi që mediat e regjimit të japin hapësirë për të sulmuar regjimin?! Për të sulmuar ‘oligarkët’, por jo baronët e drogës që kanë 30 mandate në Kuvend, mandate që mbajnë Ramën në pushtet prej 10 vjetësh?!

Dikur dilte Veliaj, Elisa e Olta, të palarë dhe pa asnjë raport me shampon në shenjë ‘solidariteti’ me banorët e Tiranës, që nuk kishin ujë në shtëpi.

Shikoji sot, nuk dallohet Elisa e palarë e ‘Mjaft’ me Bora Zemanin, Olta me Rita Orën, Lali me Noizin.

Prandaj Arlind ti nuk ke projekt, ti je projekt.

Projekt për të vënë shenjën e barazisë, pasi për këtë ka nevojë Rama. E ‘lufton’ regjimin nga mediat e regjimit, e ‘lufton’ regjimin’ nga auditorët e regjimit, nga aty ku pedagogët e tjerë nuk kanë leje të postojnë një status kundër Ramës e jo më të bëjnë parti kundër tij.

Duke njohur jo pak ‘mjaftistë’, jam i sigurt që në organizatën tënde simotër, kriter promovimi është edhe se kush ka tymosur në moshë më të re...

Ramës i duhet një ‘Mjaft’ kundër opozitës për 2025-n.

Ashtu si Nano në 2001-shin përdori PDR kundër PD, ashtu si Rama përdori Alibeajn e Bashën më 14 Maj, tani i duhet ‘Mjafti’ i ri për 2025-n.

çim peka

Sondazh

Poll
Insights 16 Maj 2023, 14:28 Enton Abilekaj

Po, zgjedhjet ishin të turpshme

Enton Abilekaj Po, zgjedhjet ishin të turpshme.Po, vëzhguesit e huaj konstatuan aq shumë shkelje sa nuk mund ta thonin që ishin zgjedhj...

Insights 14 Maj 2023, 10:40

Pse duhet në burg Fredi Beleri?

Fredi Bejleri TIRANË- Motivet zyrtare të dhëna nga Prokuroria dhe policia e Vlorës për arrestimin e Fredi Belerit janë nj&eum...

Insights 12 Maj 2023, 16:31

Regjimi që na bleu të gjithë

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj TIRANË- Nëse hap mediat opozitare, përfshirë ato të cilat qeverisjes së ...

Insights 11 Maj 2023, 10:40 Shpëtim Doda

Videomasazhi i Edi Ramës

Nga Shpëtim Doda Këtë të dielë, në Turqi do të zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme dhe ato presidenciale. Në k&e...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë