LIVE UPDATES
Politike

“I shaja nga robt”, Salianji tregon problemet me policinë dhe frikën nga sherri me Ralf Gjonin: Frika është gjë e madhe

24 Nëntor 2019, 19:04 Nga DOSJA
“I shaja nga robt”, Salianji tregon problemet me policinë dhe

TIRANË– Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka qenë i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Ediell” ku është përballur edhe me pyetjet pikabte të vajzave të hetuesisë.

I patrembur, ish-deputeti i PD-së u është përgjigjur pyetjeve se si ka reguar kur e kanë sharë në komente dhe nëse është arrestuar ndonjëherë.

Ai u shpreh se në fillim të karrierës ka sharë nga robt këdo por më pas e ka kutpaur që nuk ia ka vlejtur. Ndërsa pyetjes, nëse është arrestuar ndonjëherë, Salianji iu përgjigj me kunj: Unë mendoj se kam arrestuar unë policë!

Pjesë nga intervista:

Para se të bëheshe deputet je arrestuar ndonjëherë nga policia?

Salianji: Unë mendoj se kam arrestuar unë policë. Në ndonjë rast edhe po, por jo arrest, ndalim mbase.

Si ju duket gjendja në të cilën është katandisur PD-ja tani?

Salianji: Nuk më duket se është katandisur, por është kandisur. Është gati për të marrë diçka, është në një formë përgatitje, bukurie tani.

Në sa deklarata politike ke gënjyer?

Salianji: Gënjeshtrën e urrej, por ndoshta e kam bërë pa vetëdije.

A je ti dhëndrri perfekt për një vjehërr tipike shqiptare?

Salianji: Duhet pyetur vjehrra. Në fakt as kjo, por nusja le të themi.

A ke bërë favore kur ke qenë deputet?

Salianji: Sigurisht që po dhe do bëj sërish, sa të mundem. Nëse je në politike dhe nuk bën favore kot që je. Ndonjëherë kam kapërcyer, ndonjë normë, jo ligj.

Kishe frikë kur godite me shuplakë Ralf Gjonin?

Salianji: Jo, frika është diçka tjetër. Frikë është kur përballesh me diçka, shumë të rëndë, kur të preken të afërmit. 

Si ke reaguar kur të kanë sharë publikisht nëpër komente?

Salianji: Në vitet e para kur kam hyrë në hapësirën publike kam sharë nga ropt, nga çfarë kam mundur, por pastaj e kam parë që është pjesë e lojës dhe tani nuk më thotë asgjë.

Varfëria dhe politika rrinë bashkë?

Salianji: Varfëria dhe politika është një klishe që përpiqen ta ngrenë kryesisht të majtët. Jo! Nuk rrinë dot bashkë. Gënjejnë kush bën gjasme se është i varfër kur është në politikë. Jo nuk rrinë dot bashkë.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike ervin salianji ralf gjoni ervin salianji ralf gjoni

Sondazh

Poll

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari