LIVE UPDATES
Politike

“Kokrrat e…”, Murrizi revoltohet me politikanët, thumba Ramës e Bashës: Të virgjërit e korrupsionit, bridhni me lekë

24 Nëntor 2019, 18:13 Nga DOSJA
“Kokrrat e…”, Murrizi revoltohet me politikanët, thumba

TIRANË– Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër ndaj nismës së maxhorancës dhe kryeministrit Edi Rama për të luftuar zyrtarë, prokurorë e gjyqtarë të korruptuar më anë të paketës speciale “AntiKÇK”.

Në një status në rrjetet sociale, Murrizi shkruan se në të vërtetë “KÇK” janë krerët e partive të djathta e të majta që kanë udhëhequr këtë vend prej 29 vitesh. Sipas Murrizit, ata që sot bëjnë so të virgjër ndaj korrupsionit e bëjnë për të vjellë.

Deputeti shton më tej se ata që kanë deklaruar se kanë vetëm 3000 euro në bakë, që rrojnë me pensionin e plakës, martohen me kursimet e mamit, bredhin me biznes klase me fitimet e grave apo blejnë vila mbi 2 milion euro nga bizneset e kunatit, janë jo KÇK por KOKRRA K K, duke thumbuar kështu Ramën dhe Bashën njëkohësisht.

Pa përmendur emra, Murrizi citon 5 fytyra që sipas tij janë të pista dhe të urryera por që nuk mund të mbajnë peng vendin tonë.

Reagimi i plotë i Murrizit:

Propagandë dhe demagogji të pështirë me gjoja luftën kundër KÇK

Kur shoh fytyrat më të pista të këtij vendi, që bëjnë si të virgjër Ju plehra që keni deklaruar se keni vetëm 3000 euro në bakë, që rroni me pensionin e plakës, që martoheni me kursimet e mamit, që bridhni me biznes klase me fitimet e grave apo bleni vila mbi 2 milion euro nga bizneset e kunatit, peshqeshet e baxhanakut jeni jo KÇK por KOKRRA K K

Tu besosh fundërrinave që prej 29 vitesh vjedhin si qen të pa ngopur se do bejnë luftë kundër hajdutëve, është njëlloj sikur të besosh se janë të “ virgjëra” punonjëset e SEXIT tek xhamat në Amsterdam.

Problemi madhor i Shqipërisë nuk ka qenë dhe nuk është KÇK, por Ju o KKK që mbani rreth vetes BLP, KQK,HPO,KRM dhe të gjithe llumin e Shqiptarëve që ju shërbejnë në rrugën tuaj të ndyrë të mashtrimit të Shqiptarëve

Edhe “ betejat” e fundit nuk janë as për drejtësinë e as për Gjykatën Kushtetuese, por një sherr banal mes një “ tufe” të vogël “ qensh” qe duan të kenë pjesën e tyre siç kanë pasur prej 29 vitesh në të gjithë pushtetin gjygjesor, që te kene imunitet per çdo maskarallik, hajdutellik e palaçollik qe keni bere dhe beni ne emer te POPULLIT

Koha e juaj ka filluar numerimin mbrapsh, dhe Shqiptaret nuk mund ti mbajne me peng 5 fytyra te pista, te urryera, hajdute dhe te pa moralshme, dhe 20 BLP,KQK,LGBQ e llumhane qe ju mbajne uturakun ju 5 individeve me te ndyre te ketij vendi prej 29 vitesh

SHQIPTARET DUHET TE ZGJEDHIN ME VOTE PERFAQESUESIT E TYRE

Kryeministri Edi Rama njoftoi se nesër do të prezantojë paketën Speciale AntiKÇK, për të cilën shkruan se do të jetë një mekanizëm i ri kundër krimit e korrupsionit. Rama thotë se paketa do të ngrihet me ndihmën e SHBA e BE-së.

Këtë gjë Basha e ka komentuar si një tentativë për të kapur organet e drejtësisë.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike edi rama lulzim basha myslim murrizi edi rama lulzim basha myslim murrizi

Sondazh

Poll

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom- Abilekaj: Media në Shqipëri boton me porosi nga pronari, gazetari ngelet hallka e fundit

Newsroom- Cukali: Komisioni për Diskriminimin veproi me dy standarte për Këlliçin

Newsroom- Abilekaj: Aksioni për Këlliçin u amplifikua nga Rama, u përdor stereotipi për romët

Newsroom- Dizinformimi për Këlliçin, tregoi fuqinë e Veliajt në media

Newsroom- Cukali: Media serioze ka emër dhe pronarë, kërkon falje kur gabon

Newsroom/ Batuta e Cukalit: Nëse do ishin mbjellë 1 mln pemë, do na hante ujku në Myslym Shyri

Newsroom- Pse politikanëve i duhet dizinformimi? Abilekaj: Shmangin filtrin mediatik

Newsroom- Cukali: "Specialistët" e Bashkisë Tiranë bëjnë dizinformim në rrjet

Newsroom, Ep1, P3 - Dizinformimi me sfond politik.

Newsroom, Ep1, P2- Dizinformimi, media botërore di të përgjigjet

Newsroom, Ep1, P1 - Dizinformimi: Kush dizinformon? Politika, media dhe faktorë të tretë

Newsroom/ Abilekaj: Media në botë e lufton dizinformimin, ne kemi media tradicionale të pabesueshme

Newsroom, Episodi 1- Dizinformimi, "arma" e politikës dhe medias

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

'Mos u bëj protagonist'/ debat Shehu-Kodhelin, socialistja: Keni nga 10 vite që keni mbetur në klasë

Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!