LIVE UPDATES
Aktualitet

I sekuestruan çiften, nuk e gjeti më! Polici i kthehet qytetarit: Të fus shtatë pashë nën dhé o llapaqen, o plehrë!

8 Shtator 2021, 19:25 Nga DOSJA
I sekuestruan çiften, nuk e gjeti më! Polici i kthehet qytetarit:

Emisioni Stop trajtoi këtë të mërkurë rastin e të moshuarit Sotir Koloi, të cilit policia i ka marrë armën, por nuk ia ka kthyer ende. Gjatë kohës, që endej në kërkim të armës së gjahut, i moshuari ndërroi jetë dhe një i afërm i tij u interesua për këtë objekt, duke telefonuar policin Petrit ose Peço Kapaj.

Petrit Kapaj: Po!

Denoncuesi: Alo! Mirëmëngjesi!

Petrit Kapaj: Mirëmëngjes!

Denoncuesi: Po flas me Peço Kapon?

Petrit Kapaj: Po!

Denoncuesi: Ka mundësi të takohemi pak?

Petrit Kapaj: Kush je?

Denoncuesi: Po ka mundësi të takohemi? Ta thom nga afër, kush jam.

Petrit Kapaj: Ore zotëri…!

Denoncuesi: Nikolla Koloi nga fshati i Xarrës jam, vlla.

Petrit Kapaj: Ça problemi ke ti?

Denoncuesi: Po kam një problem, desha të takoja pak!

Petrit Kapaj: Ik ore, dreq i mxtit!

Denoncuesi: O zotëri!

Petrit Kapaj: Ik ore plehrë e mxxt andej!

Denoncuesi: Po pse më ofendon, o vlla?

Petrit Kapaj: Hajde plehrë e mxxx, po të them mos i bjer më telefonit tim, o llum!Vajte te SHKB-ja, u sqarua muhabeti, vajte në prokurori, u sqarua muhabeti. Ik kërkoje atje, ku është për të kërkojtur! Mos i bie më telefonit tim, se ttt….

Denoncuesi: Çfarë të kërkoj, o burrë?!

Petrit Kapaj: Mos i bjer më, kokrre e legenit!

Denoncuesi: Po avash, o avash, mos fol ashtu! Dëgjo nji sekondë!

Petrit Kapaj: Mos i bjer telefonit tim të kam thënë mos, mos i bjer telefonit tim, po të them..!

Denoncuesi: Po ti s’e di, se kush jam unë pra, unë të kërkoj të takohemi pak!

Petrit Kapaj: Zotëri s’kam punë me tyja, ti je një llapaqen, nji intrigant, nji burrë, më maskarai, që kam njohur.

Denoncuesi: Po!

Petrit Kapaj: Vazhdo!

Denoncuesi: Faleminderit shumë!

Petrit Kapaj: Mos i bjer telefonit tim!

Denoncuesi: Faleminderit shumë! Po mund të takohemi pak? Mund të takohemi pak?

Petrit Kapaj: Ore ti, paske qenë plehrë, ti! Po të takova, do të fus shtatë pashë nën dhe, mor qen!

Denoncuesi: Po të më futësh mo! Ku je?

Petrit Kapaj: Vazhdo aty, plehrë e mxxx, vazhdo!

Denoncuesi: Ku je? Më thuaj, të vij të më futësh shtatë pashë nën dhe! Ku je?

Pas telefonatës, të dy personazhet u takuan dhe Peco Kapaj deklaroi, se arma e gjahur është marrë nga Gjergji Tole dhe Vero Lima.

Denoncuesi: Si kalove?

Petrit Kapaj: Si je?

Denoncuesi: Mirë!

Petrit Kapaj: Mirë je?

Denoncuesi: Mirë!

Denoncuesi 1: Ç’kemi?

Petrit Kapaj: Ça problemi ke? Si jeni?

Denoncuesi: Mund të flasim pak?

Petrit Kapaj: Po! Të lutem! Unë kam shkuar atje me nji taborë.

Denoncuesi: Po!

Petrit Kapaj: Ka vajtur muhabeti në prokurori, është sqaruar muhabeti.

Denoncuesi: Çfarë është sqaruar nji dokument nga prokuroria, nji proçesverbal, o vlla!

Petrit Kapaj: Në prokurori shko me vrap!

Denoncuesi: Po!

Petrit Kapaj: Gjergji Tole dhe Veno Limaj ka punuar. Veno Limaj dhe Gjergji Tole biles, është liruar nga policia për atë punën e çiftes tënde. Qartë?!

Denoncuesi: Se erdhe e more ti, o Peço nga shpia.

Petrit Kapaj: Në prokurori!

Denoncuesi: Ke qenë me ish-kryeplakun.

Petrit Kapaj: Jo, jo, jo, jo, jo, jo…

Denoncuesi: Ka qenë prezent kryeplaku.

Petrit Kapaj: Gjergji Tole, or ti me Gjergji Tolen me Veno Limaj, me të gjithë dhe është verifikuar ajo. Hajde ktu hajde! Është njoftuar salla operative se ky, ki qëlloi me armë dhe terrorizoi familjen.

Denoncuesi: Po!

Petrit Kapaj: Inspektori i gatshëm Veno Limaj dhe oficeri i policisë kriminale Gjergji Tole, i cili ka punuar me Venon, ka qenë edhe mamaja jote në zyrë. Dëgjo ktu ti, të lutem dhe mamaja jote në zyrë dhe ma ka thënë, që nga Belgjika ajo në telefon, çiftja ishte në tavolinë, se ai oficeri doli.

Petrit Kapaj: Në fshat!

Denoncuesi: Po!

Petrit Kapaj: Sa vemi aty Fatmiri (Ish-Kryeplaku) i di të gjitha.

Denoncuesi: Fatmir Sadiku?

Petrit Kapaj: Të lutem! I them ktija, ku e ke çiften? Në dhomë, vajtëm andej të gjithë kta, mamaja po je djali i ktija mamaja kish ikur, kish qenë në fshat, ku është pyes ato gratë në qendër te shpija e saj.

Denoncuesi: Po!

Petrit Kapaj: Çiften, gjithmonë Inspektori më kupton, ia jap OPGJ-së, OPGJ Gjergji Tole është zbuluar, e ka zbuluar SHKB-ja dhe prokuroria.

Petrit Kapaj: Jemi futur Gjergji Tolja, unë, Oficeri.

Denoncuesi: Oficeri, kush ishte?

Petrit Kapaj: Gjergji Tole nga Gjirokastra dhe si përfundim e marrim dhe shkojmë në komisariat. Kur shkojmë te komisariati..

Denoncuesi: Po!

Petrit Kapaj: Gjergji në një krah kishte dosjen, në krahun tjetër çiften dhe Venua ngjiten lart dhe keni ca letra atje dhe thotë…

Denoncuesi: Po se s’ka asnjë proçesverbal.

Petrit Kapaj: Të lutem, të lutem o zotëri, të vejë, ta verifikoj aty, ku vajti dhe thotë punoi Veno Limaj dhe në fund është firma në regjistër e Gjergji Toles. Dhe njëherë, është një lojë e pisët, një lojë e pistë e organizuar nga të tjerë. Te port’ e komisariatit u ngjitën lart dhe çiften në një dorë Gjergji, çiften e mbaja mënd po s’…nuk gjenim dot emrat, sepse mafia i kish zhdukur emrat dhe u gjet në një regjistër, kush punoi, kush u mor me ktë punë, dihen botërisht. Ik, ecni tani!

Denoncuesi: Je i nderuar! Ikëm!

Petrit Kapaj: Te prokuroria!

Denoncuesi: Je i nderuar! Shëndet!

Marrë nga tvklan.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet peço kapaj peço kapaj

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!