LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Hëna e favorshme do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet… HOROSKOPI nga Paolo Fox për ditën e sotme

16 Maj 2021, 05:08 Nga DOSJA
Hëna e favorshme do t’ju ndihmojë të zgjidhni

DASHI

Këtë të diel në mes të majit, yjet ju ftojnë të jeni të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse keni pasur situata të paqarta … Sa i përket punës, duhet të përpiqeni t’i bëni gjërat një nga një dhe me qetësi.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (16 maj), jetojeni të qetë të dielën. Mund të zgjidhni një konflikt që ka lindur kohët e fundit. Sa i përket punës: nëse doni të mbyllni një marrëveshje, kërkoni këshilla të mira dhe mos u nxitoni. Rrini i qetë.

BINJAKËT

Yjet janë gjithashtu interesantë për takime të reja. Sa i përket punës, këshilla është të rikuperoni pak më shumë qetësi. Saturni mbështet projekte të reja. Shfrytëzojeni rastin.

GAFORRJA

Hëna në një aspekt të mirë do t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë duhet të bëni: me një person të Virgjëreshës dikush mund të lindë në marrëveshje. Sa i përket punës ekziston një projekt i rëndësishëm për t’u zbatuar.

LUANI

Nëse jeni në çift dhe në krizë tani mund të jetë më e lehtë të përballeni me njëri-tjetrin. Hëna do të jetë në shenjën tuaj, duke filluar nga 18 maji. Sa i përket punës, nuk ka nevojë të pranoni angazhime që duken të komplikuara.

VIRGJËRESHA

Duhet të bëni vend për marrëdhëniet më autentike. Këto ditë jo gjithçka po funksionon shkëlqyeshëm. Në punë, kërkesat tuaja nuk do të pranohet menjëherë. Për më shumë, do të fillojë një fazë e “mundjes me krah”.

PESHORJA

Hëna do të jetë kundër: pritet ndonjë ndërlikim në dashuri. Dikush do të dëshirojë të jetë në një vend krejt tjetër… Për sa i përket punës, është një moment pozitiv: mund të filloni të rindërtoni veten në disa projekte.

AKREPI

Hëna e favorshme do t’ju ndihmojë të flisni për dashurinë, madje edhe për probleme serioze që tani mund të zgjidhen në mënyrën më të mirë të mundshme. Në punë Jupiteri dhe Saturni tani janë kundër: është më mirë të mos lini asgjë për gjëra të pasigurta.

SHIGJETARI

Nëse ata që janë në çift kanë pasur probleme të rënda nga disa keqkuptime, mund të jeni në gjendje të zgjidhni ato. Yjet inkurajojnë dialogun. Sa i përket punës, keni shumë angazhime dhe shumë gjëra për të bërë: një krijimtari e shkëlqyeshme është rikthyer.

BRICJAPI

Hëna do të jetë përballë, nëse keni provuar një krizë është më mirë të jeni të kujdesshëm. Sa i përket punës, kjo varet nga ajo që do të bëni: është rreptësisht e nevojshme për të shmangur polemikat e tjera të panevojshme.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (16 maj), do të duhet të jeni në gjendje të bëni plane me një person këto ditë, gjithmonë në funksion të së ardhmes. Sa për punën, nëse e keni një ide të mirë, provojeni!

PESHQIT

Në dashuri duket se keni nevojë për diçka më shumë, disa konfirmime. Sa i përket punës, deri në fund të muajit dikush do të ketë mundësinë të bëjë zgjedhje që do të çojnë në rezultate të rëndësishme.

(kle.mu./dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 16 maj 2021 horoskopi 16 maj 2021

Sondazh

Poll

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët