LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Grushte për Lady Dianën, historia që u mbajt sekret! Si tentuan Richard Gere dhe Sylvester Stallone t’i vidhnin zemrën pri

7 Tetor 2019, 10:18 Nga DOSJA
Grushte për Lady Dianën, historia që u mbajt sekret! Si tentuan

MBRETËRI E BASHKUAR– Këngëtari i famshëm Elton John në një intervistë për Daily Mail ka ndarë një pjesë të shkruar në librin e tij “Me” rreth një histori të padëgjuar më parë.

Në një festë të mbledhur bashkë, ku të pranishëm ishin njerëz të njohur të kinematografisë por edhe këngëtarë, dy nga aktorët më të mëdhenj në hollivod, Richard Gere dhe Sylvester Stallone ishin në një garë të hapur për t’i fituar zemrën princeshë Dianës, pas ndarjes nga Prince Charles.

Richard Gere tashmë i ndarë nga Cindy Crawford kishte një pëlqim për princeshën Lady Diana, dhe u mundua t’i fitonte zemrën në festë, por njëkohësisht me të edhe Sylvester Stallone.

Këngëtari Elton John ka treguar episodin e tensionuar që ndodhi vite më parë, ku dy aktorët patën një debat, i cili për pak desh përfundoi në një zënkë fizike.

Këngëtari legjendar shkruan në librin e tij “Me” se festa e mbajtur në një darkë në Londër për ish kryetarin e Walt Disney Studios, Jeffrey Katzenberg në vitin 1994 në Lion King mblodhi bashkë Lady Dianën, Richard Gere dhe Sylvester Stallone.

“Menjëherë, Richard Gere dhe Diana dukeshin shumë të dhënë pas njëri-tjetrin,”- shkruan John, duke shpjeguar se në atë kohë, Diana ishte ndarë nga Princi Charles dhe Gere, dhe aktori i kishte dhënë fund marrëdhënies së tij me Cindy Craëford.

“Ndërsa të gjithë ne po bisedonim, unë vërejta një atmosferë të çuditshme në dhomë. Duke gjykuar nga lloji i pamjeve Sylvester Stallone vazhdonte t’i shikonte me mllëf bisedat e Dianës me Richard Gere, dhe miqësia e sapo lulëzuar mes tyre nuk po i pëlqente aspak. Unë mendoj se ai kishte ardhur në festë me një qëllim të qartë për të flirtuar me Dianën, por iu shkatërruan planet”– shkruan këngëtari Elton John.

Elton John zbuloi se gjatë darkës, dy aktorët nuk u panë në skenë dhe bashkëshorti i këngëtarit i kishte parë duke debatuar me njëri-tjetrin, gati të kacafyteshin për princeshën Diana.

Burimi: People

(R.L/Dosja.al)

               

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

dikur dikur princeshe diana richard gere sylvester stallone princeshe diana richard gere sylvester stallone

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 7 Tetor 2019, 06:46

Në rubrikën “Dikur” do të rikthejmë në kujtesë pesë nga fjalimet më të mira të politikanëve shqiptarë ndër vite.  Edhe pse oratoria duhet të jetë një nga armët ...

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha