LIVE UPDATES
Aktualitet

FAKTET nga Anila Hoxha: Pse policia nuk u bind e nuk e vëzhgoi Bllakon (Gjysmë të vërtetat)

1 Prill 2022, 09:54 Nga DOSJA
FAKTET nga Anila Hoxha: Pse policia nuk u bind e nuk e vëzhgoi Bllakon

TIRANË– Gazetarja Anila Hoxha ka bërë dy postim në Facebook në lidhje me vetëdorëzimin e ish-deputetit të Partisë Socialiste. Ajo rendit disa fakte dhe kërkon llogari nga Policia e Shtetit e cila në fakt nuk i është bindur urdhrrt të Porkurorisë së Posaçme për të mmbajtur nën vëzhgim sih-zyrtarin.

Statusi i parë:

Fakt

Alqi Bllako nuk u gjet ne banese kur policet me vendim ne dore shkuan për ta arrestuar .

Fakt

Policia u kthye duar bosh, e turperuar gjate atyre oreve kur nuk pati kurajo dhe u fsheh sic e ben perhere kur ska cfare thote. Kur nuk pranon se ka dështuar dhe fshihet si struci.

Fakt

Vendimi per Alqi Bllakon u dha pak para mbarimit te orarit zyrtar.

Fakt

Alqi Bllako u vedorezua dicka rreth orës 2 te mengjesit dhe ne ato momente ishte i kërkuar. I pagjetur.

Fakt

Njoftimi zyrtar i policise eshte nje gjysem i vertete ashtu si shume gjysma te vertetat që referon ngahera ky institucion në ato aksionet propagandistike

Fakt

Ky status nuk shkruhet per te shpetuar kolegët që raportuan dje ne kushte terri informativ, ndonese ka prokuror të medias, gjyqtar të medias, tre zyra shtypi policie. POR për te treguar se përse ju kolegë të dashur duhet ti mesoni ATA se telefonit të tyre nuk u bihet per gazetari protokollare dhe se nuk bëhet lajm çdo konferencë drejtori apo parakalim shefi. Ky status shkruhet për tu thënë atyre  #brravocuna , jeni njësha . Aman nxirreni Renean sot se eshte një prill dhe mund të kryejnë ndonjë kontroll xhepash sa për tju zbardhur faqen dhe kesaj radhe.

Statusi i dytë:

Përse Policia e Shtetit nuk ju bind Spak dhe nuk e mbikëqyri Alqi Bllakon? Përse policia nuk e dinte adresen e tij dhe cilat ishin lëvizjet e tij përpara se të jepej vendimi i gjyqtares Irena Gjoka?  Ishte urdhëruar ta monitoronte të dyshuarin, cfare po bënin brravocunat , të pakompromisët dhe ligjdashësit? Të dërgosh policët me fletën e arrestit duke patur zero zero informacion, ne mos paaftësi është dicka tjetër. MOS ta gjesh të dyshuarin që u shfaq i gatshëm përmes lenies se mandatit dhe per 8 orë të vish vërdallë derisa Bllakos iu tek e shkoi vetë ne polici, në mos paftesi është dicka tjetër. Të mos respektosh ligjin për te informuar publikun ku i lakuar është një ish deputet, ne mos paaftesi është dicka tjetër. Se cfarë ka ndodhur, te dalë tja thotë publikut drejtori i përgjithshem Gledis Nano. Zoti Nano NUK është aty vetëm për te prerë shiritë marrëveshjesh për syze të falura, cimento për komisariatet e me the e te thashë.

LAJM KRYESOR:24 orë ping-pong! Bllako vetëdorëzohet pasi la ‘thatë’ policinë, orën e zgjodhi vetë

(F.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet alqi bllako anila hoxha arrestohet alqi bllako alqi bllako anila hoxha arrestohet alqi bllako

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit