LIVE UPDATES
Aktualitet

E rëndë!Trafikanti i drogës Agim Hyska kërcënon e dhunon qytetarin në sy të fëmijëve

22 Dhjetor 2021, 19:47 Nga DOSJA
E rëndë!Trafikanti i drogës Agim Hyska kërcënon e

TIRANË– Një ngjarje e pazakontë, në dukje sikur ishte një skenë filmash ka ndodhur ditën e sotme në vendin tonë, me protagonist një kriminel i cili është një emër i njohur për drejtësinë. Agim Hyska, person me precedent penal të mëparshëm, 2 herë në burg për trafik droge dhe krime të tjera, i ka bllokuar rrugën Nebi Caushit duke i përplasur  makinën. Sikur të mos mjaftonte kjo,  Agim Hyska ka qenë i armatosur dhe veç të tjerash ka kërcënuar me armë si dhe ka gjuajtur me grusht Nebi Caushin.

Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur e gjitha në prani të fëmijëve të Caushit, të cilët e panë skenën para syve. Ngjarja e sotme ishte një element shtesë në CV-në e kriminelit, e shkuara e të cilit është e ‘pasur’ me ngjarje kriminale. Në vitin 2012, Agim Hyska ka pasur konflikt me vëllain e Nebi Caushit, Artan Caushi. Hyska e agravoi konfliktin duke gjuajtur me armë drejt biznesit së Caushit duke i thyer xhamat.

Pas kësaj  ngjarjeje, ai u shoqërua në polici, një ambient që ndoshta i është bërë si ‘shtëpi e dytë’, por gjithsesi bëmat e tij të njëpasnjëshme nuk kanë mjaftuar që të qëndrojë brenda qelisë. Edhe pas kësaj ngjarjeje,me një indiferencë të pakuptueshme nga drejtësia e atëhershme, ai është lënë i lirë qysh të nesërmen.

Hyska ka qenë në burg 2 herë për trafik droge dhe krime të tjera, por kjo nuk e ndal dhe ai vijon të endet rrugëve duke shtuar në ‘bagazhin’ e tij kriminal, ngjarje të tjera si kjo e sotmja. Për ngjarjen e sotme shtetasi Nebi Caushi ka bërë denoncim në komisariat dhe këtë herë organet ligjzbatuese duhet të veprojnë me dorë të hekurt ndaj një elementi kriminal që është bërë protagonist për herë të disatë me ngjarje të kësaj natyre. Emri i tij është nga ata që duhet të jetë në radhët e para për tu bërë shembull nga organet e drejtësisë, pasi në të kundërt ai del në origjinë dhe i bën karshillëk asaj.

Marrë nga Fjala.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Aktualitet Aktualitet agim hyska Artan Caushi Nebi Caushi agim hyska Artan Caushi Nebi Caushi

Sondazh

Poll

Aktualitet 22 Dhjetor 2021, 18:09

Aksident me vdekje te Ura e Zogut në Milot

LAÇ– Një person, kalimtar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja e rëndë mësohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në aut...

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën

Çelja e negociatave, Berisha: Nëse ndodh, do ishte frymëzimi i madh për protestën e PD

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Berisha kundër: Krim, krim dhe vetëm krim!

Pallati i Brigadave me koncension, deklarata e fortë e Berishës: I bëj thirrje oligarkëve që…

Berisha paralajmëron Ramën: Edvin! 7 korriku është vetëm fillim. E di ti që fjala ime është FJALË

Ngjarja e Elbasanit, Berisha s'heq dorë: Papleka i kishte shkuar për Bardhin, jo për të atin

'Basha&Alibeaj mos të vijnë në protestë'/ Berisha: I këshillova, ata po deshën...

"A e takove burrin biznesmen?/ Rama fut në "riedukim" një tjetër gazetar, acarohet nga pyetja

Rikompensimi i materialeve të ndërtimit, Berisha: Akt cinik, Rama i shpërndau me klikën e tijt

Çështja 'Xhaçka'/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Mandateve, Alibeaj: Caktoni datën, të vijë zonja

Korreshi:Na thoni se ku bëhen lejet, akoma s'ka marrë rrugën nusja ime, të bënim investim strategjik

'PS bën kthesa me frena dore'/ Salianji: Mjafton një fjalë nga godina përballë, kryeministri e tha..

Mandati i Xhaçës, Balla: Mund të vijë vetë ministrja këtu, ose me përfaqësues, rrini të qetë

Alibeaj: Xhaçka duhet të thotë vetë PO çështja të shkojë në GJK, të mbrohet me avokat

'Një pjesë e juaja i keni qenë në dasmë'/ Bardhi: Taulant, e di që pasuritë i kanë të përbashkëta?

Vendoset 'fati' i saj/ Ministrja s'është lajmëruar?Bushka: Të njoftohet Xhaçka, nëse ka interes

'Balla lë fjalinë përgjysmë'/ Bardhi: Ministres i ndalohet absolutisht të përfitojë nga pronat

Tensionohet situata! Ndërpritet komisioni, Bushka: Bardhi me kë të flasim? Me murin?

Balla: Asnjë qindarkë e vetme nuk ka hyrë në familjen e ministres Xhaçka

E mësoi shpejt deklaratën e Berishës! Balla-Bardhit: Pusho, se na ka bërë Saliu bashkëpuntor

Balla: Ka fituar 1qindarkë Xhaçka?Bardhi:S'do shtrojë shezlonga ministrja, nuk i ka vetëm në monedha

Bardhi i nxjerr foton Bushkës: Këtë! Përfiton 50% nga veprimtaria e pronës

'Në lojë është lufta kundër kriminalitetit/ Alibeaj: Kryeprokurori të sjellë nevojat që ka

Berisha e nis me të qeshura:Ramën e kapi tmerri i protestës,konfrerencë shtypi të njëjtën orë me ne

Ndërtimi i parkut fotovoltaik të Karavastasë, Rama: Do kemi së shpejti lajme të tjera

Parku fotovoltaik i Karavastasë, Rama: Këtu mbaron tensioni i Braçes, meriton respekt

Parku i Karavastasë/ Balluku: Përfundon në 2023, marrim për 15 vite 70 mWh për rreth 25 euro

Nuk i ndahet! Bardhi kujton Mark Babanin: Ende s'kam përgjigje për të, Prokuroria zbarrit përgjigjen

'Jam i lemerisur'/ Harta e re gjyqësore, Xhafaj: Ministria e Drejtësisë dhe KLGJ janë në shkelje

Harta e re gjyqësore, PD kërkon dëgjesë me ministrin e Drejtësisë