Politike

E FORTË/ Deklarata e Bujar Nishanit: Lulzim Basha e dinte se Berisha do të shpallej “non grata”

Sipas tij, Basha e ka afruar datën e zgjedhjeve brenda PD-së për shkak se ka patur dijeni mbi Berishën, teksa shtoi se shpallja “non grata” e liderit historik të demokratëve ka krijuar një lloj shoku politik brenda PD-së.
Featured image of article: E FORTË/ Deklarata e Bujar Nishanit: Lulzim Basha e dinte se Berisha do të shpallej “non grata” Bujar Nishani

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani, ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, pasi u shpreh se Lulzim Basha e ka ditur që Sali Berisha do të shpallej “non grata”.

Sipas tij, Basha e ka afruar datën e zgjedhjeve brenda PD-së për shkak se ka patur dijeni mbi Berishën, teksa shtoi se shpallja “non grata” e liderit historik të demokratëve ka krijuar një lloj shoku politik brenda PD-së.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lulzim Basha e dinte se Berisha do të shpallej “non grata”. Kjo çështje ka krijuar një lloj shoku politik brenda PD-së, sepse Berisha është themeluesi dhe lideri historik. Jam i bindur që Basha ka afruar datën e zgjedhjeve sepse ka patur dijeni për shpalljen “non grata” të Berishës”, tha Nishani në “Frontline”.

Balkanweb

Shto Koment