LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Do t’ju thyejmë zyrat”, Stresi ofendon rëndë mediat: S’vleni asgjë, kam shumë femra, shihni motrat dhe nënat

29 Gusht 2019, 11:58 Nga DOSJA
“Do t’ju thyejmë zyrat”, Stresi ofendon rëndë

TIRANË– Reperi Arkimed Lushaj, i njohur sndryshe si Stresi ka qenë protagonist i kësaj vere pas ndarjes nga partnerja e tij Keisi. Dyshja i dhanë fund martesës së tyre dhe u përfol se motivi ishte tradhëtia e këngëtarit.

Edhe pse nga asnjëri s’ka pasur një qëndrim zyrtar në lidhje me këtë çështje, Keisi u largua drejt Kanadasë për të vijuar me jetën e saj e ndërsa Stresi prej muajshnuk u ndahet pushimeve me shoqërinë. Ai publikon videon nga vendet luksoze në jug të Shqipërisë teksa dëfrehet në maksimum.

Mirëpo ndër statuset e publikuara si nga Arkimed Lushaj edhe nga Keisi është vënë re një ‘thumbim’ i njëri-tjetrit apo një shkëmbim mesazhesh të ‘koduara’ që sigurisht janë kthyer në lajme shoëbizi që kanë bërë xhiron e portaleve.

Pikërisht kjo gjë e ka acaruar reperin Arkimed Lushaj, i cili ka shpërthyer në ofendime ndaj mediave.

Ju kazanat mediat mos interpretoni gjithçka sipas qejfit sepse do të vijmë t’ju thyejm zyrat,”- shkruan Stresi në një prej statuseve.

Por pas publikimit të lajmit se në krahët e reperit është hedhur një tjetër femër që i ka rrëmbyer zermën, këngëtari ka reaguar sërish. Ai ka publikuar disa video në Instastory ku shan të gjitha mediat dhe portalet.

“Cfarë çfarë? A e dini ju mediat që unë zemrën e kam në krahë të djathtë. Kështu që mund të shkruani ç’të doni, fuck it! Ju për mu nuk vleni fare, pasi ju keni shpik gjithmonë për njerëzit dhe kjo është një gjë shumë e shpifur. Kjo është shpifje, shpifje që kanë për detyrë të njollosin emrin tim.

Kështu që të dashur teleshikues, nuk e kam idenë se për çfarë flisni. Ka shumë femra që vijnë bëjnë foto, është një gjë shumë normale në rrethin tonë. Pastaj ju e dini që unë jam tip shumë i thjeshtë që nuk refuzoj dot fotot. Kështu që ata që hapin lajme të tilla rreth meje, do t’ju kisha thënë ta kthejnë njëher kokën nga motrat dhe nënat e veta që kanë në shtëpi. Mjaft folët idjotësira!”– shprehet reperi në video.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz arkimed lushaj keisi lushaj stresi kercenon mediat stresi ndahet nga keisi arkimed lushaj keisi lushaj stresi kercenon mediat stresi ndahet nga keisi

Sondazh

Poll

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM