LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Do bini në kurthin e dobësisë! Thoni të vërtetën copë, shenja më posesive(HOROSKOPI)

31 Tetor 2021, 05:55 Nga DOSJA
Do bini në kurthin e dobësisë! Thoni të vërtetën

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Vullneti që ju karakterizon shfaqet me fuqi të madhe këtë të diel 31. Mbani premtimet që keni bërë dhe kjo përmirëson vetëvlerësimin tuaj. Situata do t’ju duket e mrekullueshme nga çdo këndvështrim, aq sa dikush do t’ju thotë se imazhi juaj është spektakolar. Ju do të shkëlqeni.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Nuk duhet të zemëroheni ose të mërziteni nëse një detyrim familjar ju pengon të shkoni në një event ose ngjarje shoqërore që dëshironi kaq shumë. Mos lejoni që kjo t’ju vendosë në humor të keq, merrni përgjegjësitë tuaja dhe përpiquni t’i kombinoni ato në mënyrën më të mirë të mundshme me kohën e lirë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Mbani mend fjalët që një person me më shumë përvojë se ju, jua ka thënë kohët e fundit në lidhje me një situatë komplekse nga e cila duhet kohë për të dalë. Ngadalë ngadalë do t’ia dilni, por vërtet duhet pak kohë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Dëshiron të ndjehesh i/e lirë, e pavarur dhe pa asnjë detyrim që ka një lidhje. Por ja që ka disa rrethana që jua vështirësojnë këtë. Mos u bëni të fiksuar pas idesë, megjithatë përgatitni një strategji për fund të pranueshëm. Do t’ia dalësh.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Dikush ndodhet pranë teje. Dikush që e beson shumë, aq sa do të bëjë që të ndryshosh mendje për mënyrën si po e menaxhon lidhjen që ke, ose në të kundërt, do të shërbejë për të hapur mendjen dhe zemrën për një lidhje të re. Do të ndjehesh i çliruar.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Kijeni të qartë se nuk është gjë shumë e zgjuar të mbaheni pas dikujt që nuk është në nivelin e duhur për të mbajtur atë marrëdhënie që dëshironi dhe ashtu si doni ju, duke bërë dhe duke thënë gjërat copë. Më mirë merrni frymë thellë dhe pranoni realitetin pa u menduar më.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Do të jetë një ditë e diel mjaftueshëm e kënaqshme në përgjithësi, mbi të gjitha nëse ke besim te dikush që do të bëjë diçka për ty, diçka që të nevojitet. Relaksohu sa më shumë që të mundesh me atë që ju shijoni më shumë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Do të dini si t’i nxirrni fjalët e duhura pasi do të analizoni me shumë sukses një situatë profesionale. Edhe nëse këtë të diel nuk punoni, do të kontaktoni dikë që lidhet me sferën e punës dhe do të rregulloni çdo pikë që keni lënë pezull.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Ndonjëherë nuk duhet thënë e vërteta copë, ashtu siç është, por as duhet të gënjeni, mbi të gjitha, nëse do që një person i cili sapo e ke njohur, të tërheq dhe nuk do që të krijojë mosbesim ndaj teje. Mbaj pak privatësi për vete, mos u zbraz i tëri, të paktën për momentin.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Jeni duke synuar diçka në punën tuaj, por mos mendoni se dhe të tjerët nuk e kanë të qartë këtë. Mos mendoni se po mashtroni dikë që dyshon se po bëni diçka në nivel profesional, nuk është aq e thjeshtë. Ju e dini se është e vërtetë dhe ata mund ta kuptojnë lojën tuaj. Kujdes!

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Ndoshta jeni ca si shumë protektivë ose posesivë ndaj partnerit tuaj dhe kjo është diçka që do ta vlerësojë shumë dhe akoma më shumë nëse marrëdhënia nuk është në periudhën e sa më të mirë. Është e rëndësishme të rifitoni hapësirën e humbur emocionale nëse doni të ktheheni atje ku keni pikënisjen.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Zakonisht nuk manipuloheni lehtë, por këtë ditë të fundit të muajit tetor, dikush do të përpiqet dhe ju mund të rrezikoni të bini në kurthin e dobësisë. Mos thuaj asgjë, por gjëja më e mirë është që të mësosh për lojën që po bëhet dhe të marrësh masat para se kjo të të çojë në një situatë të padëshiruar.

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi horoskopi ditor parashikimi i horoskopit 31 tetor 2021 horoskopi horoskopi ditor parashikimi i horoskopit 31 tetor 2021

Sondazh

Poll

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike