LIVE UPDATES
Art&Argëtim

U qëllua gjatë xhirimeve, regjisori Joel Souza del për herë të parë në publik

30 Tetor 2021, 17:09 Nga DOSJA
U qëllua gjatë xhirimeve, regjisori Joel Souza del për herë

SHBA – Regjisori i filmit “Rust” Joel Souza u pa për herë të parë në publik të martën, pas incidentit gjatë xhirimeve ku Alec Baldwin plagosi gabimisht me armë regjizorin Souza dhe  vrau kineasten Hutchins.

Sipas NY post, Souza, 48 vjeç, dukej i lodhur dhe i mërzitur teksa ishte ulur në sediljen e pasagjerit të një makine të parkuar në rrugë në Palo Alto, Kaliforni.

Regjisori, i cili u qëllua në shpatull në tragjedinë e së enjtes, shikohet teksa mbulon dhe fshin sytë ndërkohë që një grua e paidentifikuar ndodhej në sediljen e shoferit. Ai dha ngushëllimet e tij për kineasten disa ditë më parë dhe shprehu falenderimet për dashurinë që i ishte dhuruar.

“Jam i mërzitur nga humbja e shoqes dhe koleges sime, Halyna. Ajo ishte e sjellshme, e gjallë, tepër e talentuar, luftoi dhe gjithmonë më shtynte të bëhesha më i mirë. Lutjet e mia shkojnë për familjen e saj në këtë moment më të vështirë. Unë jam i përulur dhe mirënjohës i dashurisë që kemi marrë nga komuniteti ynë i filmbërësve, njerëzit e Santa Fe dhe qindra të huaj,” tha Souza.

Të dielën, një burim i afërt me Baldwins tha  se aktori 63-vjeçar ishte absolutisht i shkatërruar nga fatkeqësia në xhirime dhe po anulonte projekte të tjera për të qenë me familjen e tij. Souza dhe drejtoresha 42-vjeçare e fotografisë së filmit, Halyna Hutchins, u shtruan në spital pasi u goditën nga një plumb i vetëm që u qëllua aksidentalisht në shesh nga Alec Baldwin. Asnjë arrestim nuk është bërë për këtë rast, por autoritetet të mërkurën refuzuan të komentonin nëse Baldwin mund të përballet me akuza penale.

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

showbiz showbiz alec baldwin halyna hutchins joel souza rust alec baldwin halyna hutchins joel souza rust

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive