LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Ditë mjaft pozitive”, horoskopi parashikon surpriza për sot: Do të merrni një mesazh shumë të mirë

1 Shtator 2019, 05:24 Nga DOSJA
“Ditë mjaft pozitive”, horoskopi parashikon surpriza për

Dashi

Besimi juaj është fuqizues, por gjithashtu mund t’ju bëjë pak të pakujdesshëm për ato që thoni dhe kjo është e rrezikshme tani. Mos bëni ndonjë parashikim për të ardhmen dhe mos bëni premtime që nuk do të jeni në gjendje t’i mbani. Kur gaboni, duhet ta pranoni.

Demi

Nëse bëni shumë pyetje sot, do të merrni disa përgjigje të mira nga njerëzit që keni pranë. Aftësia juaj për të bërë që njerëzit t’ju përgjigjen është shumë e fortë, kështu që përfitoni nga kjo, veçanërisht nëse do të jeni në një situatë shoqërore të favorshme.

Binjakët

Shqetësimet që keni ndjerë kohët e fundit po fillojnë të largohen dhe do të filloni të ndjeni që muskujt e qafës dhe shpinës të relaksohen. Festoni në një mënyrë të qetë, duke bërë diçka që nuk e keni bërë më parë. Bëni një udhëtim të gjatë me biçikletë.

Gaforrja

Aftësia juaj për të qenë jashtëzakonisht produktiv nuk është e re, por është diçka që disa njerëz nuk e kanë parë kurrë më parë. Kështu që sot do të merrni shumë komplimente. Ky është fillimi i një faze të profilit të lartë në jetën tuaj.

Luani

Po ashtu si personat që mburren, edhe ata që janë më tepër seç duhet modestë, nuk duken mirë. Kështu që kur të merrni sot komplimente, pranojini me gëzim. Jini mirënjohës që njerëzit përreth jush arrijnë të shohin se sa të mrekullueshëm jeni.

Virgjëresha

Nëse përfshiheni në organizimin e një aktiviteti në grup, mund të përballeni me ndonjë ngjarje që e ndërlikon të gjithë situatën. Merreni me qetësi çdo hap që hidhni. Sa i përket situatës financiare, parashikohet të merrni disa informacione që do t’ju gëzojnë në planin afatgjatë.

Peshorja

Njerëzit përreth jush janë shumë të entuziazmuar për disa ndryshime të rëndësishme që kanë ndodhur kohët e fundit, por fokusi juaj është në disa tranzicione më të vogla që po ndodhin rreth jush. Kushtojini më shumë vëmendje aspektit sentimental.

Akrepi

Nëse jeni të ‘uritur’ për një përvojë të re, merrni atë me seriozitet dhe kënaquni me aventura. Organizoni ndonjë udhëtim jashtë vendit. Do të shikoni se do të mbusheni me energji pozitive për ditët në vazhdim.

Shigjetari

Sot parashikohet të jetë një ditë pak e ngarkuar në punë, por me shumë profesionalizëm do t’ia dilni me sukses. Nëse barra është e rëndë, kërkoni ta ndani atë me kolegët.

Bricjapi

Askush nuk e meriton të adhurohet verbërisht, kështu që është koha për të hequr dorë nga adhurimi juaj aktual jorealist i një personi të caktuar. Ky fokusim i vetëm te një person nuk është as i shëndetshëm dhe as logjik. Emocionet tuaja po e mbërthejnë mendimin tuaj racional.

Ujori

Për të vendosur se çfarë kërkoni të bëni në planin afatshkurtër, kaloni ca kohë vetëm. Do t’ju ndihmojë për të kthjelluar mendimet. Në planin financiar, mos ndërmerrni vendime të nxituara dhe të paanalizuara mirë.

Peshqit

Sot mund të merrni disa informacione interesante sa i përket një investimi që mund të keni bërë kohë më parë. Ndoshta do t’ju duhet të shpenzoni më shumë para për ta finalizuar atë. Sa i përket aspektit romantik, gjërat duken të qëndrueshme.

(a.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 1 shtator 2019 horoskopi 1 shtator 2019

Sondazh

Poll

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare