LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Dikush po kërkon t’ju prishë planet, koha të kini një skenar rezervë! Mos u ndikoni nga fjalët e këqija… Parashik

30 Maj 2021, 05:06 Nga DOSJA
Dikush po kërkon t’ju prishë planet, koha të kini një

Dashi

Përpiquni të mos ndikoheni nga fjalët e këqija të një personi. Përpiquni të injoroni reagimet negative që vijnë në drejtimin tuaj. Ata që përpiqen t’ju dëmtojnë ditën, do të heqin dorë pasi të shikojnë veprimet tuaja pozitive.

Demi

Kjo nuk është koha për të bërë strategji në bazë të parave ose karrierës. Në sektorin e punës duhet të dëshmoni se vërtet e meritoni atë pozicion që ju është besuar.

Binjakët

Në këtë ditë plot angazhime, mund të ndiheni sikur ndodheni në një sfidë e pakapërcyeshme. Nëse tregoni qetësi, gjërat do të realizohen në mënyrën më të mirë. Në dashuri do të merrni lajme pozitive.

Gaforrja

Kurioziteti juaj për tema të panjohura do t’ju zgjojë dëshirën për të mësuar gjëra të reja. Mund ta shfrytëzoni këtë moment për të nisur ndonjë kurs, i cili do të kontribuonte për të ardhmen tuaj.

Luani

Një lajm i madh po vjen së shpejti dhe ndërsa të gjithë të tjerët mund të reagojnë në mënyrë emocionale, ju duhet të qëndroni me këmbë në tokë. Sa i përket dashurisë, gjasat janë që të njihni një person interesant.

Virgjëresha

Duhet të përpiqeni të kapni disa afate të rëndësishme, në rast të kundërt do të humbisni besueshmërinë te disa njerëz të rëndësishëm. Në çështjet sentimentale do të duhet të tregoni më shumë kujdes.

Peshorja

Dikush që është i dashur, por edhe pak frustrues mund t’jua u bëjë gjërat pak të komplikuara, duke i prishur të gjitha planet tuaja. Lajm i mirë është se nuk do të duhet shumë kohë që të dilni me një plan rezervë.

Akrepi

Tani për tani, ruajtja e harmonisë në shtëpi duhet të jetë prioriteti juaj numër një. Kohët e fundit keni pasur një ndryshim të madh në jetë. Komunikimi është mënyra më e mirë për të përmirësuar gjërat.

Shigjetari

Ndjeshmëria juaj është mjaft e lartë tani, kështu që nuk është një ditë ideale për t’u përfshirë në situata të komplikuara. Qëndrimi në shtëpi është alternativa më e mirë për nesër.

Bricjapi

Perfeksioni nuk është i mundur për askënd, megjithatë përpjekja është diçka që do të vlerësohet. Në aspektin romantik, një person mund të kërkojë më shumë informacion rreth jush.

Ujori

Mbështetuni te vetja për të arritur në nivelin e ardhshëm. Në çështjet profesionale nesër mund të hasni disa pengesa, por me angazhimin që ju karakterizon, gjithçka do të kalojë me sukses.

Peshqit

Duhet të jeni të duruar nëse doni të mbyllni një konflikt të vazhdueshëm. Në vend që të pyesni se çfarë mund të bëni për të ndikuar në veprimet e njerëzve të tjerë, përqendrohuni te vetja.

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

horoskopi horoskopi parashikimi i horoskopit 30 maj 2021 parashikimi i horoskopit 30 maj 2021

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari