LIVE UPDATES
Art&Argëtim

DETAJET: Meta tek rezidenca amerikane pa Kryemadhim, e shoqëron Bora! Ruçi e Basha të dy ‘single’ pa bashkëshortet. Vesh

4 Korrik 2020, 08:54 Nga DOSJA
DETAJET: Meta tek rezidenca amerikane pa Kryemadhim, e shoqëron Bora!

TIRANË– Politikanë e diplomatë ishin të ftuar në darkën private të organizuar në rezidencën e ambasadores amerikane, Yuri Kim për të festuar Ditën e Pavarësisë së SHBA-ve. Pas një viti mungesë të një të “zoti shtëpie”, në rezidencën amerikane në Shqipëri mbërriti Yuri Kim. Për shkak të pandemisë, kësaj here ajo u “detyrua” që të kushtëzohej në ftesa, disa prej të cilave kanë shkuar dëm.

Kryedemokrati Lulzim Basha dhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi kanë shkuar pa bashkëshortet e tyre, edhe pse ftesa ishte bërë “çift”. Pak larg tyre ishte presidenti Ilir Meta. Edhe për këtë të fundit, ftesa shkoi “çift”, por mesa duket kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zgjedhur të mos shkojë.

Edhe pse mund të shkonte krah bashkëshortit, jo si zonjë e parë-post të cilin nuk e ka pranuar kurrë- por duke “përdorur” festën e opozitës. Megjithatë ajo ka zgjedhur të kundërtën, dhe Meta ka përfunduar duke u shoqëruar nga vajza e tij e madhe, Bora.
Nga ana tjetër, dy prej figurave më të rëndësishme të PS-së, ishin të shoqëruar me bashkëshortet e tyre, por u mungonte me vete një veshje e denjë për një rast të tillë.

Kryebashkaiku Erion Veliaj mesa duket së fundmi inspirohet nga ish-kryeministri grek, Aleksis Tsipras, pasi kishte shkuar pa kravatë. Por nuk është se dhe shkëlqimin ia merrte zonja e parë e Tiranës, Ajola Xoxa. Me një fustan “polka dot” dhe me një çantë të madhe varur në krah, Xoxa ishte larg një veshjeje ‘chic’ dhe elegante siç e kërkonte edhe rasti.

Ndërsa kryeministri Edi Rama nuk suprizon më me veshjet e tij, edhe pse ndonjëherë janë në kakofoni me eventet. Duke mos hequr dorë nga ato që opozita ia ka pagëzuar si “çitjane”, Rama ka veshur një xhaketë të gjerë (të paktën 2 numra më të mëdhenj), brenda të cilës të “merrte” sytë kravata shumëngjyrëshe.

Dhe në fund…

Nëse do të kishte një çmim për veshjen më të keqe të natës, ai do t’i shkonte pa asnjë mendim të dytë, Linda Ramës. E veshur tërësisht me të bardha transparente (nuk dimë të themi nëse është kostum apo thjesht ç’ka gjetur për kollaj), Linda ka prezantuar ndoshta daljen më të keqe publike. Edhe pse në konkurrencë jo të drejtë, pa asnjë mëdyshje, çmimi ‘veshja më e mirë’ i shkon ambasadores Yuri Kim.

E veshur me një kostum ngjyrë të errët, i shoqëruar me perla dhe me një orë fine në dorë, Kim shkëlqeu. Madje ra në sy edhe detaji i shqiponjës dykrenarë që kishte vendosur mbi xhaketë.

Shpresojmë që këtë foto ta shohin shpesh ‘kokat e politikës’ dhe të kujtojnë veten se si të vishen. Nëse kanë dëshirë të shprehin talentin e tyre në “fashion” mund të na e tregojnë në përditshmëri, do të jemi me sytë hapur për t’i parë. Ku i dihet mbase në modë nxjerrin ndonjë trend të ri, se në politikë…

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

virale virale ajola xoxa darka private e yuri kim linda rama yuri kim ajola xoxa darka private e yuri kim linda rama yuri kim

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE